ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pláže

Nový článek o pobřeží naleznete zde: Pobřeží

Na novém textu o plážích pracujeme :-)

 

 

--- původní text ---

V Itálii najdeme především písčité pláže. Pobřeží z Terstu po Monfalcone je tvořeno skálou. Dále přes Benátky až do Ancony se střídají písčité pláže a laguny (laguny hlavně na severu a v okolí Benátek). Jižně od Ancony je pobřeží narušeno poloostrovem Conero, kde se nacházejí oblázkové pláže. Z Porto Recanati pokračují písčité pláže (v oblasti Marche a Abruzzo tzv. Palmová riviéra) až k hornatému poloostrovu Gargano. Na Garganu se nacházejí překrásné písčité a oblázkové pláže, hned vedle vápencových útesů. V Apulii je pobřeží tvořeno plochou skálou. Výjimku tvoří pobřeží u Gallipoli s bílým pískem.

   

Východní část Itálie je především písčitá, na západě skály a oblázkové pláže. Obdobně se dá popsat i Sicílie. Kamenité pobřeží Itálie se táhne na sever až k Francii, místy s pruhy písčitých pláží (Capo Vaticano, Cilento, Salerno, Marina di Varcaturo u Neapole, okolí Říma, Marina di Grosseto, San Vincenzo, Lido di Camaiore, Alassio, Sanremo - písčité pobřeží).

   Bandiera Blu

Bandiera BluModrá vlajka je udělována nejlepším plážím od roku 1987. Hodnotí se jak kvalita vody a čistota, tak i kvalita poskytovaných služeb. Modrou vlajku uděluje FEE (Foundation for Environmental Education) působící v celém světě. V roce 2009 získalo modrou vlajku 113 pláží v Itálii.

U letovisek, které jsou zařazeny v průvodci a získají Modrou vlajku, uvádíme daný rok. Vpravo v sekci Moře a pláže. Výsledky hodnocení bývají přibližně v polovině května.reklama