Trhy v Itálii

Místní trhy

Ve většině italských měst se koná místní trh. Tyto trhy, známé jako Mercato Rionale (místní trh) nebo Mercato Comunale (obecní trh), jsou často pořádány alespoň jednou týdně a tím spíš v turistických oblastech.

Na těchto trzích můžeme najít širokou škálu zboží. Od oblečení přes kuchyňské nádobí až po nábytek. Mohou být skvělou příležitostí pro nákup místních produktů, jako jsou ovoce, zelenina a olivy, které často bývají levnější než v obchodech.

Nicméně je důležité si uvědomit, že kvalita některých výrobků na trhu nemusí být vysoká. U značkového zboží se může, ale nemusí, jednat o falzifikáty. Proto je důležité být opatrný a pečlivě si vybírat, co si koupíte.

Tyto trhy jsou také skvělou příležitostí pro turisty, aby se ponořili do místní kultury a získali autentický zážitek z Itálie, nebo také dobrá možnost pro podporu místních obchodníků a farmářů.

Kde a kdy se trhy konají?

Trhy Orientační informace o konání místních trhů najdete na konkrétních stránkách popisu míst v průvodci. V sekci TRHY A NÁKUPY.

Informace jsou poskytovány od italských městských úřadů a informačních center. Nemůžeme se za ně ale stoprocentně zaručit.

Obecně lze říct, že se trhy pořádají na náměstích nebo větších parkovištích, v čase mezi 8. a 13. hodinou. Ve velkých městech pak vícekrát do týdne, nebo zase na jiném místě.

 

Tržnice

V mnoha větších městech Itálie najdete zastřešené tržnice, známé jako Mercato al Coperto. Jsou budovy, které hostí řadu stánků a obchodů.

Hlavním zaměřením těchto tržnic je prodej čerstvého ovoce, zeleniny a dalších potravin. Tyto produkty jsou často místního původu a vyznačují se vysokou kvalitou a čerstvostí. Někteří prodejci mohou také nabízet speciality, jako místní sýry, maso, ryby, pečivo a další gurmánské produkty.

Rybí trhy

Mercato Ittico [ityko] nebo Mercato del Pesce [peše] bývávaly odedávna pouze v pobřežních městech, v blízkosti přístavu. V současné době je ale můžete najít i ve vzdálenějších oblastech od pobřeží.

Koupit zde můžete ryby a další mořské produkty. Kamenné obchody se stejným zbožím bývají označeny Pescheria [peskeria].

reklama