Trhy v Itálii

Místní trhy

Ve většině italských měst bývá pořádán, alespoň jednou týdně, tzv. Mercato Rionale (místní trh) nebo Mercato Comunale (obecní trh). Tím spíše v turistických oblastech. Nakoupit zde můžete od oblečení, přes nádobí na vaření, až po zeleninu nebo nábytek. Nutno podotknout, že kvalita některého zboží na trhu nemusí být vysoká a u značkového zboží se může jednat, ale nemusí, o falzifikáty. Například nákup zeleniny, ovoce, místních produktů, oliv aj. může být výhodnější než v prodejnách.

   


Orientační informace o konání místních trhů najdete na konkrétních stránkách popisu místa na našem webu, v pravo, v sekci TRHY A NÁKUPY. Informace jsou poskytovány od italských městských úřadů a informačních center. Nemůžeme se za ně ale stoprocentně zaručit.

Trhy

Tržnice

Většinou ve větších městech jsou vybudovány zastřešené tržnice (Mercato al Coperto). Prodává se zde ale většinou jen ovoce, zelenina a potraviny.

Rybí trhy

Mercato Ittico [ityko] nebo Mercato del Pesce [peše] bývávaly odedávna pouze v pobřežních městech, v blízkosti přístavu. V současné době je ale můžete najít i ve vzdálenějších oblastech od pobřeží.

Koupit zde můžete ryby a další mořské produkty. Kamenné obchody se setejným zbožím bývají označeny Pescheria [peskeria].

   

reklama