ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Agropoli

Město s 21 000 obyvateli se nachází v jižní části Salernského zálivu, u Tyrhénského moře. V této oblasti začíná národní park Parco Nazionale del Cilento e Vallo di Diano. Místo bylo osídleno již v neolitu, ale zásadní roli v založení dnešního města měli až Řekové. Ti založili kolonii při ústí řeky Testene. V 6. stol. zde byla postavena pevnost na obranu před nájezdy Vandalů.

Historické centrum

Do historického centra se dostanete bránou ze 17. stol. Hned za bránou se nachází kostel Santa Maria di Costantinopoli, který byl postaven v 16. století. Z terasy před kostelem je nádherný výhled na turistický přístav. Pokud budete pokračovat na Via S. del Vecchio, dojdete ke kostelu sv. Petra a Pavla, patronů města. Dále po této ulici se dostanete až k aragonskéhu hradu. Hrad má trojúhelníkový půdorys s třemi kruhovými věžemi, je volně přístupný a konají se zde noční zábavní programy.

Centrem moderní části jsou ulice Via Piave a Corso Giuseppe Garibaldi. Některé obchody se nacházejí také na ulici Viale Risorgimento. Z turistického přístavu odplouvají lodě na amalfské pobřeží, do Positana, Sorrenta a na ostrov Capri. Dobré je vlakové spojení, protože Agropoli leží na trase Neapol - Reggio Calabria.

reklama


Hodnocení návštěvníků

55%

58 uživatelů


Doprava

A2 - Battipaglia 32 km
Agropoli - TI
Napoli 119 km
Bari 281 km
Roma - Fiumicino 334 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza delle Mercanzie,
čtvrtek 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek a skály
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Agropoli  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

9 km
Paestum
Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy.

» Více
10 km
Santa Maria di Castellabate
Santa Maria di Castellabate

Santa Maria di Castellabate je součástí 3 km vzdálené obce Castellabate (celkem 8200 ob.). Leží v severní části Národního parku Cilento e Valle di Diano, 12 km jižně od Agropoli.

» Více
32 km
Velia
Velia

Archeologické naleziště řeckého města Elea a římského Velia se nachází v Národním parku Cilento e Vallo di Diano, nedaleko města Ascea. Naleziště je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více
50 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
56 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
57 km
Ravello
Ravello

Město s 2 500 obyvateli se nachází západně od Salerna, nedaleko Amalfi. Ravello najdeme na kopci ve výšce 365 m n. m., odkud můžete pozorovat fascinující scenérii okolních kopců končících až v moři.

» Více
65 km
Positano
Positano

Positano leží na nádherném Amalfském pobřeží (Costiera Amalfitana), jižně od Neapole. Samotné město s téměř 4 000 obyvateli leží na vápencově stěně, prudce se svažující až k moři, kde se nacházejí malé pláže.

» Více
82 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
102 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.