Albenga

U ústí řeky Centa do Ligurského moře leží město Albenga. Díky zachovalému středověkému centru a množství věží bývá nazýváno jako Stověžaté město. Žije zde přibliže 23 600 obyvatel. Od starého města směrem k moři bylo vybudováno turistické letovisko s pobřežní palmovou promenádou.

Albenga

Historie

Místo bylo osídleno již ve 4. století př. n. l. kmenem Ligurů. Během 2. punské války se místní spojili s Kartaginci proti Římanům. Římané ale obast stejně dobyli a v roce 89 př. n. l. zde založili město Albigaunum. V 5. století n. l. bylo město spustošeno nájezdem Vizigótů. Své postavení bohatství získalo až díky účasti na první křížové výpravě, díky tomu se z Albengy stal městský stát a sídlo biskupa. V 17. století jej získali Savojové. Roku 1746 přechází pod vládu Napoleona. V 19. století se stává součástím Italského království.

Ostrov Gallinara

Ostrov vzdálený 1,5 km od pobřeží má při pohledu z dálky tvar želvy. Je přírodní rezervací z důvodu přitomnosti největší kolonie racků v Ligurském moři. Ve středověku zde býval klášter. Ostrov není běžně přístupný, pouze s průvodcem. Během II. světové války zde byly vykopány tunely skrz ostrovem z důvodu 360° výhledu na moře. Okolí ostrova je rájem pro potápěče - pouze se zkušeným místním průvodcem, v okolních vodách je nevybuchlá munice.

Historické centrum

Významnou památkou města je Katedrála sv. Michaela 1 (Cattedrale di San Michele Arcangelo). Vznikla přestavbou ve 12. století původního románského kostela z přelomu 4. a 5. století. Uvnitř najdeme umělecky cenné fresky. Hned vedle, po levé straně stojí osmiúhelníková křtitelnice (Battistero). Byla postavena v 5. století. Uvnitř najdeme rovněž freskovou výzdobu ale také mozaiku v jednom z výklenků.

Nedaleleko odsud se nachází kostel Santa Maria in Fontibus 2. Středověká stavba byla rozšířena ve 14. století. V letech 1612 - 1625 proběhla přestavba do dnešní podoby. Uvnitř stojí za shlédnutí freska Madony s dítětem. V zástavbě historického centra najdeme množství více či méně významných paláců. Za zmínku stojí budova radnice ze 14. století, nebo biskupský palác z 11. století. Vstupní portál pochází ze století 13. Sídlo zde má Museo Diocesano (Diecézní muzeum).

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

Ostatní, Liguria

» Více

reklama
Dovolená v Itálii

Turistické cíle - Albenga

1
Katedrála, křtitelnice, radnice

Katedrála z 12. století.

2
Kostel Santa Maria in Fontibus

Kostel s freskovou výzdobou.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků


Zatím nikdo nehodnotil.


Doprava

A10 - Albenga 4 km
Albenga - TI
Genova 86 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Dalmazia,
středa 8:00 - 17:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Oblázky, písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Albenga  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

6 km
Riviera di Ponente
Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

» Více
7 km
Ceriale
Ceriale

Přesně na půli cesty z Janova do Francie najdeme městečko Ceriale s téměř 6 000 obyvateli. Oblíbené letovisko na Riviera Ponente má dlouhou písčitou, místy štěrkovu pláž a palmovou promenádu.

» Více
11 km
Toirano

Pokud se ocitnete v Ceriale či v Pietra Ligure, doporučujeme návštěvu cca 5 kilometrů vzdáleného Toirano.

» Více
15 km
Pietra Ligure
Pietra Ligure

Turisticky oblíbené město Pietra Ligure (8 900 ob.) se nachází v severovýchodní části riviéry Ponente.

» Více
30 km
Imperia
Imperia

Imperia s 43 000 obyvateli je hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží v oblasti Riviera dei Fiori - Květinová riviéra, podél silnice Via Aurelia.

» Více
53 km
Sanremo
Sanremo

Sanremo, take San Remo, čtvrté největší město v provincii Imperia má 54 000 obyvatel. Město je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem na Květinové riviéře (Riviera dei Fiori).

» Více
65 km
Bordighera

Asi patnáct kilometrů od francouzských hranic, na Riviera dei Fiori (Květinová riviéra), leží město Bordighera s 10 500 obyvateli.

» Více
70 km
Ventimiglia
Ventimiglia

Posledním větším městem před francouzskou hranicí je Ventimiglia, zvaná také „Západní brána Itálie“.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.