Albenga

Zobrazit mapu

U ústí řeky Centa do Ligurského moře leží město Albenga. Díky zachovalému středověkému centru a množství věží bývá nazýváno jako Stověžaté město. Žije zde přibliže 23 600 obyvatel. Od starého města směrem k moři bylo vybudováno turistické letovisko s pobřežní palmovou promenádou.

Albenga

Historie

Místo bylo osídleno již ve 4. století př. n. l. kmenem Ligurů. Během 2. punské války se místní spojili s Kartaginci proti Římanům. Římané ale obast stejně dobyli a v roce 89 př. n. l. zde založili město Albigaunum. V 5. století n. l. bylo město spustošeno nájezdem Vizigótů. Své postavení bohatství získalo až díky účasti na první křížové výpravě, díky tomu se z Albengy stal městský stát a sídlo biskupa. V 17. století jej získali Savojové. Roku 1746 přechází pod vládu Napoleona. V 19. století se stává součástím Italského království.

Ostrov Gallinara

Ostrov vzdálený 1,5 km od pobřeží má při pohledu z dálky tvar želvy. Je přírodní rezervací z důvodu přitomnosti největší kolonie racků v Ligurském moři. Ve středověku zde býval klášter. Ostrov není běžně přístupný, pouze s průvodcem. Během II. světové války zde byly vykopány tunely skrz ostrovem z důvodu 360° výhledu na moře. Okolí ostrova je rájem pro potápěče - pouze se zkušeným místním průvodcem, v okolních vodách je nevybuchlá munice.

Historické centrum

Významnou památkou města je Katedrála sv. Michaela 1 (Cattedrale di San Michele Arcangelo). Vznikla přestavbou ve 12. století původního románského kostela z přelomu 4. a 5. století. Uvnitř najdeme umělecky cenné fresky. Hned vedle, po levé straně stojí osmiúhelníková křtitelnice (Battistero). Byla postavena v 5. století. Uvnitř najdeme rovněž freskovou výzdobu ale také mozaiku v jednom z výklenků.

Nedaleleko odsud se nachází kostel Santa Maria in Fontibus 2. Středověká stavba byla rozšířena ve 14. století. V letech 1612 - 1625 proběhla přestavba do dnešní podoby. Uvnitř stojí za shlédnutí freska Madony s dítětem. V zástavbě historického centra najdeme množství více či méně významných paláců. Za zmínku stojí budova radnice ze 14. století, nebo biskupský palác z 11. století. Vstupní portál pochází ze století 13. Sídlo zde má Museo Diocesano (Diecézní muzeum).reklama


Hodnocení návštěvníků


Zatím nikdo nehodnotil.


Doprava

A10 - Albenga 4 km
Albenga - FS
Genova 86 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Dalmazia,
středa 8:00 - 17:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Oblázky, písek
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Albenga

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář