Ascea

[ašea]
Město s 5 850 obyvateli najdeme přibližně 95 km jižně od Salerna, v Národním parku Cilento e Vallo di Diano. Je složeno z několika částí. Hlavní centrum se nachází v nadmořské výšce 235 m. Při pobřeží tyrhénského moře leží část Marina di Ascea, což je oblíbené letovisko. Mezi nejvýznamnější památky patří archeologické naleziště Velia - Elea.

Historie

Dnešní město bylo založeno okolo roku 1000 n. l., kdy se obyvatelé z Castellamare della Bruca (na místě blízko archeologické zóny Velia) přestěhovali před malárií do hor. Do roku 1450 se zde připomíná rod Sanseverinů, později rod Maresca. V letech 1811 - 1860 spadá obec pod Pisciottu, potom pod Vallo della Lucania. Samostatnost získala až v roce 1927.

Marina di Ascea

Také Ascea Marina
Pláže přímořského letoviska byly již několikrát oceněny Modrou vlajkou za svou čistotu. Pláž je písčitá s úzkým pruhem oblázků. Hlavní pěší zónou je Corso Elea, kde najdeme obchody a restaurace. Kolem pláží, po celé délce města vede promenáda. Marina di Ascea patří mezi klidnější letoviska. V severní a jižní části stojí středověké veže na obranu pobřeží před Saracény, vybudované za vlády Normanů ve 13. století. Severní věž je součástí archeologického parku Velia a je přístupná asi do poloviny.

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

69%

4 uživatelé


Doprava

A2 - Battipaglia 67 km
Ascea (Marina) - TI
Napoli 154 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Lungomare Ponente,
čtvrtek 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Ascea  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

3 km
Velia
Velia

Archeologické naleziště řeckého města Elea a římského Velia se nachází v Národním parku Cilento e Vallo di Diano, nedaleko města Ascea. Naleziště je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více
8 km
Pisciotta
Pisciotta

Městečko s 2880 obyvateli leží v národním parku Cilento e Vallo di Diano, 100 km jižně od Salerna.

» Více
19 km
Palinuro
Palinuro

115 km jižně od Salerna, na jihu Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží obec Palinuro (1500 ob.). Jedná se o jednu z částí města Centola.

» Více
30 km
Santa Maria di Castellabate
Santa Maria di Castellabate

Santa Maria di Castellabate je součástí 3 km vzdálené obce Castellabate (celkem 8200 ob.). Leží v severní části Národního parku Cilento e Valle di Diano, 12 km jižně od Agropoli.

» Více
34 km
Agropoli
Agropoli

Agropoli je malebné město s přibližně 21 000 obyvateli, které se nachází v jižní části Salernského zálivu, na pobřeží Tyrhénského moře.

» Více
41 km
Paestum
Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy.

» Více
84 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
90 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
135 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.