Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel. Městem dříve vedla cesta spojující Jadran a Tyrhénské moře.

Historie

Oblast byla osídlena kmenem Picénů okolo 3. století př. n. l. V roce 268 př. n. l. se Ascoli stalo součástí Římské říše, ale nadále si udrželo nezávislost. V 1. stol. př. n. l. bylo římany po vzpouře dobyto. Ve středověku město patřilo rodu Spoletů.

Nenechejte si ujít

Piazza del Popolo 1 - renesanční náměstí je považováno za jedno z nejkrásnějších v Itálii. Domy v centru jsou postaveny z šedého mramoru - travertinu, který se těžil v okolí. Ve městě původně byly až dvě stovky věží, dochovalo se jich asi padesát. K severní straně náměstí přiléhá kostel San Francesco z roku 1549, jehož stavba začala už v roce 1258. V okolí se nacházejí historické paláce, z nich nejzajímavější je Palazzo dei Capitani del Popolo (na Piazza del Popolo - radnice).

Dominantou náměstí Piazza Arringo 2 je katedrála Sant'Emidio z 11. - 16. století a vedle něj stojící křtitelnice. V Palazzo dell'Arengo se nachází galerie Pinacoteca civica, ukývající mimo jiné obrazy od Tiziana. V přízemí najdeme informační centrum.

Při vjezdu do města od východu se nachází římský most Ponte di Cecco. V severní části města najdeme u sebe dva z nejstarších kostelu - San Pietro Martire a Santi Vincenzo e Anastasio 3 - oba jsou ze 13. století.

Caffè Meletti

TIP Palác Caffè Meletti na Piazza del Popolo 1 byl postaven koncem 19. století a je uveden na seznamu 150 historických kaváren. Interiér kavárny je převážně v secesním slohu podle architekta Marca Massimiho. Zdejším produktem je anýzová pálenka (Anisetta) podle receptury Silvia Melettiho, se zrnkem kávy ve sklenici.

reklama

Turistické cíle - Ascoli Piceno

1
Piazza del Popolo

Hlavní náměstí s renesančními stavbami.

2
Piazza Arringo

Historické náměstí s paláci a katedrálou.

3

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

83%

12 uživatelů


Doprava

A14 - S. Benedetto 31 km
Ascoli Piceno - TI 2 km
Pescara 97 km
Ancona 132 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Arringo,
středa 7:30 - 12:00,
sobota 7:30 - 12:00
Místní trh
Via Recanati,
středa 7:30 - 12:00,
sobota 7:30 - 12:00
Informace bez záruky.

Další informace

reklama

Recenze
Navštivte v okolí

33 km
San Benedetto del Tronto

Město San Benedetto del Tronto leží na pobřeží Jaderského moře, při ústí řeky Tronto, na jihu regionu Marche. Žije zde přibližně 50 000 obyvatel.

» Více
34 km
Palmová riviéra
Palmová riviéra

Palmová riviéra, italsky Riviera delle Palme je turistické označení jižního pobřeží regionu Marche, mezi městy Cupra Marittima a San Benedetto del Tronto.

» Více
35 km
Grottammare
Grottammare

Město s 15 700 obyvateli najdeme u ústí řeky Tesino do Jaderského moře, uprostřed Palmové riviéry.

» Více
44 km
Fermo
Fermo

Na kopci Monte Sabulo, ve vzdálenosti 7 km od jaderského pobřeží najdeme město Fermo (37 800 ob.).

» Více
51 km
Riviéra Abruzzo
Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

» Více
104 km
Ancona

Důležité přístavní město, hlavní město regionu s téměř 102 000 obyvateli leží na pobřeží Jaderského moře, z části na poloostrově Conero.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.