Bibione

Jedno z nejznámějších letovisek Itálie leží u Jaderského moře, asi 100 km od Benátek (Venezia). Město se skládá ze čtyř částí - Bibione Spiaggia, Lido dei Pini , Lido del Sole a Pineda. Město se stalo tak oblíbeným díky své osmi kilometrové pláži a ulicím plných obchodů. Město ožívá až večer, kdy se otvírá většina obchodů a restaurací. Hlavní ulicí s obchody je Viale Aurora. Dalším vyhledávaným místem je Lunapark, který se nachází u velkého parkoviště na Via Orsa Maggiore. Z přístavu Porto Baseleghe v části Pineda se můžete vydat na výlet lodí po lagunách až k městu Caorle. Centrem města je Bibione Spiaggia. V západní části, nedaleko Lido del Sole leží lázně Bibione Thermae. Klidnější částí je Lido dei Pini. Východně od města se nachází maják a nedaleko od něj se do moře vlévá řeka Tagliamento a tvoří hranici regionu (Veneto a Friuli Venezia Giulia).

Historie

Na místě dnešního města byly ještě nedávno laguny a bažiny. V roce 1959 zde byly vysazeny rychlerostoucí dřeviny - kanadské topoly a pinie. V 80. letech byla postavena většina budov.

Bibione Thermae

Voda s obsahem uhlovodíků o teplotě 52 °C se čerpá z hloubky 500 m. Lázně vznikly na přelomu 60. a 70. let 20. stol. V roce 1996 byly uznány Ministerstvem zdravotnictví. Lázně nabízí vnitřní a venkovní termální bazény, bahenní terapie, fyzioterapie, masáže atd.

Moře a pláž

Město Bibione má 8 km dlouhou pláž, která je rozdělena do 43 sektorů (Settore). Písčitá pláž, pomalu se svažující do moře je vhodná především pro rodiny s dětmi. Za čistotu město dostalo již několikrát Modrou vlajku (Bandiera blu).

Okolí

Bibione je dobrým výchozím místem pro poznávání regionu. Můžete navštívit Benátky, Test, Miramare, Portogruaro nebo Padovu. Dále Aquapark v Lignanu nebo Caorle.

Benátská riviéra

Benátská riviéra

Benátská riviéra, oficiálně Costa veneziana (benátské pobřeží) je severní část Jaderského pobřeží v regionu Veneto. Pobřeží o délce asi 130 km zahrnuje oblíbená letoviska od Bibione po Rosolina Mare.

Ostatní, Město, Veneto

» Více

reklama
Dovolená v Itálii

Turistické cíle - Bibione

1
Lunapark

Zábavní park.

2
Přístav

Porto Baseleghe.

3
Maják

Maják u ústí řeky Tagliamento.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

70%

49 uživatelů


Doprava

A4 - Latisana 23 km
Latisana - TI 19 km
Trieste 68 km
Venezia 95 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Orsa Maggiore,
úterý 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Bibione  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

9 km
Lignano Sabbiadoro
Lignano Sabbiadoro

Lignano Sabbiadoro (6 700 obyvatel) je hlavním přímořským letoviskem regionu Friuli-Venezia Giulia. Nachází se na Jaderském pobřeží, 70 km západně od Terstu.

» Více
15 km
Caorle
Caorle

Většina měst na pobřeží mezi Benátkami a Terstem byla vybudována až ve dvacátém století. A právě Caorle je tou výjimkou, s krásným starobylým centrem.

» Více
27 km
Portogruaro
Portogruaro

Město Portogruaro s 25 500 obyvateli leží na řece Lemene, přibližně 25 km od jaderského pobřeží a známého letoviska Caorle.

» Více
32 km
Eraclea

Město Eraclea se nachází na levém břehu řeky Piave, nedaleko Benátské laguny. Žije zde 12 800 obyvatel.

» Více
35 km
Grado
Grado

Grado (8 700 ob.) najdeme na poloostrově a několika ostrůvcích. Z jedné strany ho obklopuje Jaderské moře, kde jsou také pláže a z druhé strany vody laguny.

» Více
37 km
Aquileia
Aquileia

Aquileia (3 500 ob.) se nachází 10 km od pobřeží Jadeského moře, přibližně 45 km západně od Terstu. Původně stotisícové město založili Římané okolo roku 180 n. l. a bylo čtvrtým největším městem v tehdejší Itálii.

» Více
39 km
Benátská riviéra
Benátská riviéra

Benátská riviéra, oficiálně Costa veneziana (benátské pobřeží) je severní část Jaderského pobřeží v regionu Veneto. Pobřeží o délce asi 130 km zahrnuje oblíbená letoviska od Bibione po Rosolina Mare.

» Více
66 km
Castello di Miramare
Castello di Miramare

Nejkouzelnějším místem Terstu je bezesporu zámek Miramare, ketrý najdeme v zálivu, 8 km západně od Terstu.

» Více
71 km
Trieste (Terst)
Trieste (Terst)

Přístavní město s 205 000 obyvateli, leží v blízkosti hranice se Slovinskem, v Terstském zálivu. V minulosti se zde setkávala italská, slovanská a rakouská kultura.

» Více
73 km
Venezia (Benátky)
Venezia (Benátky)

Město Benátky (italsky Venezia) najdeme na nejsevernějším pobřeží Jaderského moře, postavené mezi nekonečnými lagunami.

» Více
115 km
Padova
Padova

Město Padova (207 300 ob.) najdeme západně od Benátek, na řece Bacchiglione. Je hlavním městem stejnojmenné provincie a součást metropolitní oblasti Padova-Treviso-Benátky.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.