Bolgheri

Název Bolgheri je známý především mezi znalci italských vín. Hrad Bolgheri s přilehlým městečkem leží v oblasti Maremma Livornese, úředně spadá pod město Castagneto Carducci. Typická je téměř pět kilometrů dlouhá přímá cesta k hradu, lemovaná cypřiši - Viale dei Cipressi.

Víno Bolgheri

Díky příznivému klimatu se zde daří odrůdám hlavně červeného vína, původně z Bordeaux: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot a Petit Verdot. Většina vín má označení chránící původ, výnos a zrání hroznů - DOC.

  • Bolgheri Rosso
  • Bolgheri Rosso Superiore
  • Bolgheri Sassicaia
  • Bolgheri Sauvignon
  • Bolgheri Vermentino
  • Bolgheri Bianco
  • Bolgheri Rosato

Historie

První zmínka o hardu Bolgheri pochází z roku 1158, kdy se jako jeho majitel připomíná Bonifazio Novello di Pisa. Ve 13. století patřil rodu Gherardesca, v roce 1393 byl pak vypálen florentskými vojsky. Později se dostal z vlastnictví republiky Pisa pod Velkovévodství Toskánské (Florencii). V 18. století získal hrad dnešní podobu, průčelí vylo dokončeno roku 1895.

Co navštívit

Hrad Castello di Bolgheri 1 bohužel nelze navštívit, protože je v soukromém vlastnictví. Procházet ale budete věží, která slouží jako brána do města. Hned „za rohem“ najdeme koste Santi Giacomo e Cristoforo 2, který je nejstarším středověkým kostelem ve městě. Současná podoba je z roku 1902.

Nutno zmínit osmibokou kapli Oratorio San Guido 3, na začátku Viale dei Cipressi (viditelná ze silnice SS1 Aurelia). Postavena byla v roce 1703 rodinou Gherardesca.

Místní vína a gastronomii můžete ochutnat v některé z restaurací nebo enoték.

reklama


Hodnocení návštěvníků

75%

3 uživatelé


Doprava

A12 - Rosignano Marittimo 23 km
Bolgheri - FS 7 km
Pisa 73 km
Firenze 126 km

Počasí

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Bolgheri

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář