Bolgheri

Název Bolgheri je známý především mezi znalci italských vín. Hrad Bolgheri s přilehlým městečkem leží v oblasti Maremma Livornese, úředně spadá pod město Castagneto Carducci. Typická je téměř pět kilometrů dlouhá přímá cesta k hradu, lemovaná cypřiši - Viale dei Cipressi.

Víno Bolgheri

Díky příznivému klimatu se zde daří odrůdám hlavně červeného vína, původně z Bordeaux: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot a Petit Verdot. Většina vín má označení chránící původ, výnos a zrání hroznů - DOC.

  • Bolgheri Rosso
  • Bolgheri Rosso Superiore
  • Bolgheri Sassicaia
  • Bolgheri Sauvignon
  • Bolgheri Vermentino
  • Bolgheri Bianco
  • Bolgheri Rosato

Historie

První zmínka o hardu Bolgheri pochází z roku 1158, kdy se jako jeho majitel připomíná Bonifazio Novello di Pisa. Ve 13. století patřil rodu Gherardesca, v roce 1393 byl pak vypálen florentskými vojsky. Později se dostal z vlastnictví republiky Pisa pod Velkovévodství Toskánské (Florencii). V 18. století získal hrad dnešní podobu, průčelí vylo dokončeno roku 1895.

Co navštívit

Hrad Castello di Bolgheri 1 bohužel nelze navštívit, protože je v soukromém vlastnictví. Procházet ale budete věží, která slouží jako brána do města. Hned „za rohem“ najdeme koste Santi Giacomo e Cristoforo 2, který je nejstarším středověkým kostelem ve městě. Současná podoba je z roku 1902.

Nutno zmínit osmibokou kapli Oratorio San Guido 3, na začátku Viale dei Cipressi (viditelná ze silnice SS1 Aurelia). Postavena byla v roce 1703 rodinou Gherardesca.

Místní vína a gastronomii můžete ochutnat v některé z restaurací nebo enoték.

reklama

Turistické cíle - Bolgheri

1
Castello di Bolgheri

Hrad Bolgheri (nepřístupný).

2
Kostel Santi Giacomo e Cristoforo

Středověký kostel.

3
Oratorio San Guido

Kaple ze začátku 18. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

3 uživatelé


Doprava

A12 - Rosignano Marittimo 23 km
Bolgheri - TI 7 km
Pisa 73 km
Firenze 126 km

Počasí

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Bolgheri  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

20 km
San Vincenzo
San Vincenzo

San Vincenzo (7 000 ob.) patří mezi nejlépe vybavená přímořská letoviska v Toskánsku. Leží jižně od Livorna, na tzv. Etruské riviéře (Riviera degli Etruschi).

» Více
33 km
Volterra
Volterra

Na jednom z kopců v typicky toskánské krajině leží město Volterra (10 500 ob.). Původně etruská osada se postupně změnila v rozsáhlé středověké centrum.

» Více
70 km
Pisa
Pisa

Šikmá věž v Pise se stala jedním z hlavních symbolů Itálie. Pisa je ale také město s 90 000 obyvateli a od 12. století univezitním centrem.

» Více
71 km
Elba
Elba

Ostrov Elba je třetím největším ostrovem Itálie, po Sicílii a Sardinii. Nachází se v Tyrhénském moři, v blízkosti Toskánského pobřeží, 10 km od města Piombino. Žije zde přibližně 30 000 obyvatel.

» Více
72 km
Siena
Siena

V kopcovité krajině středního Toskánska leží město Siena, které byste neměli minout. Historické a umělecké město s téměř 54 000 obyvateli, bylo v roce 1995 zapsáno na seznam UNESCO.

» Více
97 km
Firenze (Florencie)
Firenze (Florencie)

Florencie, hlavní město Toskánska, leží v širokém údolí mezi kopci Apenin, 100 km východně od pobřeží Ligurského moře

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.