Bordighera

[bordigera]
Asi patnáct kilometrů od francouzských hranic, na Riviera dei Fiori (Květinová riviéra), leží město Bordighera s 10 500 obyvateli. Staré město se nachází na vyvýšeném místě v blízkosti mysu Capo Sant'Ampelio a přístavu. Mimochodem, mys Ampelio tvoří nejjižnější místo v Ligurii, leží na stejné rovnoběžce jako Florencie.

Oblast prosperovala již za starověkého Říma, díky poloze na Via Julia Augusta. Po rozpadu Říma odsud obyvatelé odešli, hlavně z důvodu častého napadání piráty. Roku 1470 pobřeží osídlili lidé z vnitrozemských obcí a vzniklo dnešní město. Později se dostalo pod správu Savojů (z Turína), následně pod Janovskou republiku v 16. století. Po napoleonských válkách, roku 1815 připadlo Sardinskému království. V 19. století se Bordighera, po vybudování silnice a železnice, stala oblíbeným letoviskem, především pro anglické turisty. Pobýval zde také tehdejší britský premiér John Russel. Část života ve městě strávil francouzský architekt Charles Garnier, mimo jiné stavitel Pařížské opery nebo kasín v Monte Carlu a blízkem Sanremu.

Památky

Přímo na mysu se nachází malý kostel Sant'Ampelio 1 z 11. století. V malém parku, pod městem najdeme radnici - Municipio 2, dokončenou v roce 1886 dle návrhu Charlese Garniera. Uprostřed zástavby historického města je malé náměstí Piazza del Popolo. Zde za zmínku stojí kostel Santa Maria Maddalena 3 ze 17. století, s rokokovou přestavbou z let 1881 - 1883 podle Garniera.

V novější části města najdeme několik historických vil z 19. století. Na panoramatickém místě, východně od města stojí Villa Garnier 4 postavená v roce 1872 (veřejnosti přístupná pouze při výjimečných událostech).

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

Ostatní, Liguria

» Více

reklama

Turistické cíle - Bordighera

1
Kostel Sant’Ampelio

Kostel z 11. století.

2
Radnice

Budova radnice z 19. století

3
Piazza Popolo, S. Maria Maddalena

Malé náměstí s kostelem.

4
Villa Garnier

Historická vila z 19. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků


Zatím nikdo nehodnotil.


Doprava

A10 - Bordighera 3 km
Bordighera - TI
Genova 150 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Lungomare Argentina,
čtvrtek 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Hrubší písek, štěrk

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Bordighera  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

7 km
Ventimiglia
Ventimiglia

Posledním větším městem před francouzskou hranicí je Ventimiglia, zvaná také „Západní brána Itálie“.

» Více
12 km
Sanremo
Sanremo

Sanremo, take San Remo, čtvrté největší město v provincii Imperia má 54 000 obyvatel. Město je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem na Květinové riviéře (Riviera dei Fiori).

» Více
21 km
Taggia
Taggia

Mnohými nazývána nejhezčím městem Ligurie. Město s téměř 14 000 obyvateli se dělí na historickou část Taggia, 3 km ve vnitozemí a na modernější přímořské letrovisko Arma di Taggia.

» Více
37 km
Imperia
Imperia

Imperia s 43 000 obyvateli je hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží v oblasti Riviera dei Fiori - Květinová riviéra, podél silnice Via Aurelia.

» Více
69 km
Riviera di Ponente
Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.