Burano

Burano (2 200 ob.) je malebný ostrov v Benátské laguně, známý svými pestrobarevnými domy a krajkářstvím. Nachází se severně od Benátek a je spojen s ostrovem Mazzorbo. Obyvatelé tohoto rybářského ostrova na své domy používali výrazné barvy, což mělo pomáhat při orientaci v mlze. Cesta z Benátek na Burano trvá asi 45 minut vaporettem, po návštěvě Burana můžete pokračovat na blízký ostrov Torcello.

Historie

Burano má historii, která sahá až do 5. století, kdy byl založen uprchlíky z Altina, kteří prchali před invazí Attily. Roku 1481 navštívil ostrov Leonardo da Vinci a zakoupil zde látku pro hlavní oltář Dómu v Milaně. V 16. století se ostrov proslavil svým krajkářstvím, které se stalo symbolem bohatství v Benátské republice a rozšířilo se po celé Evropě. Ačkoli průmysl krajkářství začal upadat v 18. století, byl obnoven v roce 1872 otevřením školy krajkářství.

Merletti di Burano

Neboli „krajky z Burana” jsou proslulé svou vynikající kvalitou a jedinečným stylem, který se vyvíjel od 16. století. Tyto krajky byly původně vyráběny ručně, pomocí jehly a nitě bez použití podkladové tkaniny. V 16. století se začaly objevovat vzory s geometrickými tvary, květinami, zvířaty a spirálami. V 17. století se buranské krajky staly velmi populárními a byly rozšířeny po celé Evropě.

Museo del Merletto 1

Muzeum krajkářství je umístěno v historické budově, která dříve sloužila jako škola krajkářství. Muzeum představuje historii a uměleckou hodnotu krajkářství v Benátkách. Během návštěvy můžete také sledovat práci zkušených krajkářek.

Chiesa di San Martino 2

Kostel byl původně založen po roce 1000 ale jeho současná podoba pochází z přelomu 16. a 17. století. Kostel má charakteristickou šikmou zvonicí, je jedním z hlavních turistických bodů na ostrově. Během let prošel několika rekonstrukcemi, ale zachoval si svůj historický vzhled.

Tre Ponti 3

Tre Ponti, neboli „Tři mosty”, je oblíbeným turistickým místem na ostrově Burano. Nabízí nádherný výhled na typické barevné domy. Je ideální pro fotografování a procházky, můžete zde obdivovat jedinečnou atmosféru ostrova.

 

Venezia (Benátky)

Venezia (Benátky)

Město Benátky (italsky Venezia) najdeme na nejsevernějším pobřeží Jaderského moře, postavené mezi nekonečnými lagunami.

Město, Památka, Veneto

» Více

RADY & TIPY

Na ostrov Burano se dostanete vaporettem, linkou č. 12 z Fondamente Nove v Benátkách.  Více informací: orari.actv.it

reklama

Turistické cíle - Burano

1
Museo del Merletto

Muzeum krajkářství.

2
Chiesa di San Martino

Kostel s šikmou věží.

3
Tre Ponti

Vyhlídka na typické barevné domy.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků


Zatím nikdo nehodnotil.


Doprava

A57 - Venezia
Venezia S. Lucia - TI
Venezia - Burano
Venezia

Počasí

Moře a pláže

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Burano  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

2 km
Torcello
Torcello

Torcello je malý ostrov v severní části Benátské laguny. Návštěvníci na ostrov míří za návštěvou baziliky Santa Maria Assunta.

» Více
7 km
Murano
Murano

Městečko Murano (4 100 ob.) se nachází asi 1,5 km severovýchodně od Benátek, v Benátské laguně.

» Více
11 km
Venezia (Benátky)
Venezia (Benátky)

Město Benátky (italsky Venezia) najdeme na nejsevernějším pobřeží Jaderského moře, postavené mezi nekonečnými lagunami.

» Více
24 km
Benátská riviéra
Benátská riviéra

Benátská riviéra, oficiálně Costa veneziana (benátské pobřeží) je severní část Jaderského pobřeží v regionu Veneto. Pobřeží o délce asi 130 km zahrnuje oblíbená letoviska od Bibione po Rosolina Mare.

» Více
39 km
Chioggia

Ostrovní město Chioggia se nachází na jihu Benátské laguny, 25 km jižně od Benátek. Ve městě žije 51 000 obyvatel.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.