Capo Vaticano

Capo Vaticano je 124 metrů vysoký mys na pobřeží na Costa Degli Dei, u Tyrhénského moře, asi 10 km jižně z Tropea. Bývá tak ale také označováno i blízké okolí. Administrativně spadá pod obec Ricadi. Žulová skála Capo Vaticano je místem paleontologických a geologických výzkumů. Z vegetace jsou zde zastoupeny palmy a kapradiny.

Capo Vaticano

Název Capo Vaticano vymyslel benátský spisovatel Giuseppe Berto (1914 - 1978), kterého místo doslova uchvátilo. Vznikl podle názvu římského pahorku Vaticano.

Díky křišťálově čisté vodě je Capo Vaticano oblíbeným místem k potápění. Pod hladinou je možno najít korálové útesy.

Pobřeží se skládá z několika zátok s plážemi, oddělenými skálou. Za nejkrásnější je považována zátoka Grotticelle se třemi plážemi.

V oblasti jsou vystavěny hotely a resorty všech kategorií. Jedním ze zdrojů příjmů, hned po turismu, je pěstování červené cibule Cipolla di Tropea.

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

78%

8 uživatelů


Doprava

A2 - S.Onofrio-Vibo V. 48 km
A2 - Rosarno 33 km
Ricadi - TI 2 km
Lamezia Terme 65 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek a jemný štěrk

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Capo Vaticano  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

11 km
Tropea
Tropea

Město Tropea s téměř 6 000 obyvateli se nachází v jižní Kalábrii, na pobřeží zvaném Costa degli Dei. Tropea je známé letovisko s nádhernými plážemi a čistým mořem.

» Více
13 km
Parghelia
Parghelia

Letovisko Parghelia (1 250 ob.) leží v blízkosti známějšího města Tropea, na riviéře Costa degli Dei v Kalábrii. Nabízí nádherné přírodní pláže s průzračným mořem, mezi útesy a malé zátoky.

» Více
19 km
Marina di Zambrone
Marina di Zambrone

Marina di Zambrone je letovisko na pobřeží Tyrhénského moře, zvaném Costa degli Dei, v provincii Vibo Valentia. Je součástí nedaleké obce Zambrone. Nabízí nádherné pláže s jemným pískem a průzračné moře.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.