Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií. Nachází se v Tyrhénském moři, v jižní části neapolského zálivu. Ostrov je dobře dostupný lodí ze Sorrenta (20 min), Neapole a dalších míst.

Lodí se dostanete do přístavu Marina Grande, odkud se můžete dostat lanovkou (Funicolare) do centra města Capri.

Grotta Azzurra

Z přístavu se můžete vydat na okružní plavbu okolo ostrova s návštěvou Modré jeskyně. Plavba trvá přibližně dvě hodiny a uvidíte Bílou jeskyni (Grotta Bianca), Přírodní oblouk (Arco Naturale), Faraglioni (typické kameny v moři), Marina Piccola, Zelenou jeskyni (Grotta Verde) a Modrou jeskyni. Možné je ale navštívit pouze Modrou jeskyni 1 (trvá 1 hodinu).

Capri a Anacapri

Hlavní město ostrova - Capri 2 se nachází nad přístavem. Z východu lanovky se dostanete na náměstí Piazza Umberto I., zde se nachází kostel Santo Stefano a věž s hodinami. V městečku najdete především obchody s luxusním zbožím, suvenýry, kavárny a restaurace. 2 km východně po via Tiberio dojdete až k vile Jovis 3, postavenou římským císařem Tiberiem.

Opačným směrem vede silnice do dalšího města Anacapri, kde se nacházejí především vily a hotely. V centru pak najdeme kostel San Michele 4 s majolikovou podlahou. Odtud je možné vystoupit na nejvyšší horu Monte Solaro nebo navštívit zbytky některé ze starořímských vil.

reklama


Hodnocení návštěvníků

89%

56 uživatelů


Doprava

A3 - Castellammare di Stabia 42 km
Sorrento - CV 18 km
Capri - Sorrento
Capri - Napoli - Ischia
Capri - Positano - Amalfi
Napoli 40 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Oblázky a skály
Modrá vlajka:
Anacapri: 2012, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Capri

1.
Musí to být nádhera a to teplo, no moc krásné. Altre persone lasciarlo venire!
JJan Müller
2.
Nadhera luxus
Mar kac | 10.7.2014
3.
Vše jen pozlátko , mimo sezónu nic moc....
Aska | 22.1.2018
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář