Cefalù

Město Cefalù [čefalu] (14 000 ob.) se nachází na severním pobřeží Sicílie, 70 km východně od Palerma. Staré město, ležící pod vysokým útesem si po staletí zachovalo svuj původní vzhled a přiláká ročně tisíce turistů.

Historie

První zmínka o městě je z roku 396 př. n.l.; bylo však Řeky založeno daleko dříve. V době Římské říše se stává jedním z nejprosperujících center na Sicílii. Roku 858 n. l. podlehlo nájezdu Arabů, kteří oblast ovládali téměř 100 let. Od 10. stol. se zde připomínají Normané.

Památky

Hlavní památkou města je bezesporu dóm Duomo di Cefalù (Piazza del Duomo), jehož stavbu započal Ruggero II. roku 1131 a byla dokončena v roce 1240. Interiér dómu je poměrně jednoduchý, za 800 let se příliš nezměnil. Všimněte si dřevěného stropu v románsko-normanském slohu a mozaikové výzdoby v apsidě. Navštívit můžete také muzeum Museo Mandralisca, které nabízí od sbírek řecko-římských vykopávek po umělecká díla pozdního středověku. Na útesu nad městem se nacházejí zbytky chrámu Tempio di Diana a normanské pevnosti La Rocca z 11. stol., odkud je překrásný výhled na město (přístupné pouze pěšky, cca 700 m z centra).

reklama

Turistické cíle - Cefalù

1
Duomo di Cefalù

Dóm z 12. století.

2
3
La Rocca a Tempio di Diana

Pevnost z 11. století.

4
Porto di Cefalù

Přístav.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

63%

2 uživatelé


Doprava

A20 - Cefalù 6 km
Cefalù - TI 800 m
Cefalù - Palermo
Palermo 71 km
Catania 179 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Pietragrossa,
sobota 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Cefalù  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

72 km
Palermo
Palermo

Palermo (629 500 ob.) je hlavní město ostrova a regionu Sicílie, nachází se na severozápadním pobřeží, u stejnojmenného zálivu. Je páté největší město v Itálii, po Římu, Milánu, Neapoli a Turíně.

» Více
79 km
Monreale
Monreale

Monreale je známé díky historické normansko-byzantské katedrále, která je jednou z několika budov zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.