Cerchiara di Calabria

[čerkijara dy k.]
Cerchiara di Calabria (2 200 ob.) je malé město v Kalábrii, ležící v Národním parku Pollino, přibližně 15 km od pobřeží Jónského moře. Je obklopeno kopcovitým masivem, který se rozprostírá od hory Monte Sellaro až po Serra Dolcedorme (2 267 m n. m.), jenž tvoří nejvyšší vrchol v Kalábrii. Mezi hlavní turistická lákadla městečka patří nedaleká Svatyně Santa Maria delle Armi.

Lázně Grotta delle Ninfe 3

Z vápencové jeskyně Grotta delle Ninfe vyvěrá sirný pramen o teplotě 30°C. V malém lázeňském komplexu je možné navštívit bazén a jeskyni s termální vodou nebo využít sirné bahno s léčivými vlastnostmi.

Historie

První známky osídlení pocházejí z doby paleolitu. Historie obce sahá do starověkého města Arponium v Magna Graecia, které se později stalo římskou osadou Circlarium. V době normanské vlády bylo město v majetku rodiny Chiaramonte.

 

Santuario Santa Madonna delle Armi 1

Ke klášteru ve výšce 1015 m n. m. se dostaneme po klikaté horské cestě národním parkem Pollino, asi po 12 km. Klášter byl postaven kolem roku 400, na místě objevu obrazu Panny Marie ve skále. Ten je dnes uložen uvnitř kostela, na kamenné desce, v rámu ze stříbra. V průběhu 16. a 17. století prošel klášter řadou rozšíření a rekonstrukcí, které ho přivedly do současné podoby. Uvnitř kláštera můžeme obdivovat nádherné fresky, které vytvořil neapolský mistr v 17. století.

Centro storico di Cerchiara

Historické centrum města, je tvořeno typickými úzkými uličkami a kamennými domy, které odrážejí středověký původ města. Nachází se na úpatí hory Sellaro a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, včetně nejvyšších vrcholů masivu Pollino a pobřeží Jónského moře. V centru můžeme najít kostel San Pietro 2, postavený v 15. století. Uvnitř se nacházejí obrazy z poloviny 18. století. Věž kostela byla postavena v roce 1920 poté, co se původní zřítila.

reklama
Dovolená v Itálii

Turistické cíle - Cerchiara di Calabria

1
Klášter Santa Maria delle Armi

Historický klášter se svatyní Panny Marie.

2
Kostel San Pietro

Kostel z 15. století.

3
Grotta delle Ninfe

Termální lázně.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

45%

40 uživatelů


Doprava

A2 - Frascineto 29 km
A14 - Taranto 130 km
Villapiana Lido - TI 17 km
Lamezia 159 km
Bari 209 km
Brindisi 209 km

Počasí

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Cerchiara di Calabria  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

9 km
Villapiana
Villapiana

Město Villapiana se nachází na východním pobřeží Kalábrie u Jónského moře. Dělí se na tři části - Villapiana, Villapiana Lido a Villapiana Scalo.

» Více
16 km
Sibari
Sibari

Ve vzdálenosti asi 5 km od pobřeží Jónského moře najdeme zbytky jedné z největších řeckých kolonií. Blízké pobřežní části se staly oblíbeným místem dovolených.

» Více
29 km
Oriolo

Obec s 1 850 obyvateli leží na 450 m vysoké skále, 20 km od pobřeží Jónského moře. V jihovýchodní části obce se nachází středověký hrad.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.