Cervia

[červia]
Přímořské město Cervia (28 700 ob.) leží asi 25 km jižně od Ravenny, v oblasti Emilia-Romagna. Letovisko má téměř 10 kilometrů dlouhou písčitou pláž a zahrnuje i moderní části Milano Marittima a Pinarella. Místní správa velmi dbá na zachování zeleně ve městě.  Cervia je také lázeňským centrem, díky solným termálním pramenům.

Město Cervia proslulo především těžbou soli. Těží se dodnes a je možné navštívit také muzeum soli nebo zakoupit výrobky z ní. V blízkosti vodního kanálu, vedoucího od přístavu, můžeme najít původní sila na skladování soli.

Historie

Původní město, s názvem Ficole, založili nejspíš osadníci z řecka, nacházelo se ale více na sever. Roku 709 n. l. bylo zničeno. Nové město postavili na dnešním místě, mezi mořem a vodní plochou, tzv. Salinou, ve středověku. Mělo tři brány, paláce, dokonce i pevnost. Později se Cervia stala součástí Papežského státu. Koncem 17. století se začalo s tězbou soli.

Co navštívit

Historické jádro má obdélníkový tvar, které tvoří městské paláce a ulice. Dněšní podoba je z doby, kdy město patřilo Papežskému státu. Uprostřed leží hlavní náměstí Piazza Giuseppe Garibaldi. Zde je dominantní budovou Palazzo Comunale, sídlo radnice.

Katedrála 1
Naproti radnice stojí katedrála Santa Maria Assunta, z let 1699 - 1702. Průčelí měl původně tvořit mramorový obklad, nebyl ale nikdy dokončen.

Museo del Sale di Cervia 2
Muzeum soli mapuje historii těžby soli v Cervii a způsoby jejího zpracování.

Torre di San Michele 3
Věž se nachází přímo vedle muzea. Postavena byla v roce 1691, na obranu města před Saracény. Má výšku 22,5 m. V přízemí se nachází turistická informační kancelář. Vrchol je přístupný pouze během příležitostných výstav.

RADY & TIPY

Parkoviště na Piazza Andrea Costa (GPS: 44.262929, 12.351339) je každý čtvrtek uzavřeno z důvodu konání trhu.

reklama

Turistické cíle - Cervia

1
Katedrála

Katedrála z přelomu 17. a 18. století.

2
3
Torre San Michele

Historická obranná věž.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

1 uživatel


Doprava

A14 - Cesena 15 km
Cervia - TI
Rimini 37 km
Bologna 103 km
Ancona 124 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Andrea Costa,
čtvrtek 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Cervia  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

10 km
Cesenatico
Cesenatico

Asi dvaceti šesti tisícové město Cesenatico leží 30 km jižně od Ravenny, v regionu Emilia-Romagna, na Jaderském pobřeží a je součástí tzv. Riviera Romagnola.

» Více
20 km
Cesena

Na staré římské cestě Via Emilia, vedoucí z Bologni do Rimini, leží město Cesena. Poměrně velké město s 97 400 obyvateli je spolu s městem Forlì hlavním městem provincie.

» Více
26 km
Ravenna
Ravenna

Ravenna (171 500 ob.), hlavní město stejnojmenné provincie, leží asi šest kilometrů od jaderského pobřeží. Ravenna je ale především uměleckým městem s množstvím ranně křesťanských staveb světového významu. Od roku 1996 jsou některé z nich zapsány na seznamu UNESCO.

» Více
35 km
Rimini
Rimini

Největší italské letovisko se 149 400 obyvateli na pobřeží Jaderského moře a jedno z nejznámějších v Evropě.

» Více
45 km
San Marino
San Marino

San Marino, také Republika San Marino, je již po staletí samostatný stát, obklopený ze všech stran Itálií. Leží přibližně 10 km západně od jaderského pobřeží v Rimini, v kopcích Apenin.

» Více
103 km
Bologna
Bologna

Bologna je s téměr 400 000 obyvateli hlavním a nejlidnatějším městem regionu Emilia-Romagna. Přesto, že má jedno z nějvětších historických center v Itálii, bývá zahraničními turisty opomíjena.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.