Cesena

[česena]
Na staré římské cestě Via Emilia, vedoucí z Bologni do Rimini, leží město Cesena. Poměrně velké město s 97 400 obyvateli je spolu s městem Forlì hlavním městem provincie.

Historie

První zmínka o osídlení pochází ze 3. stol. př. n. l. od r. 1183 byla Cesena městským státem. V roce 1357 se stává součástí papežského státu. Roku 1377 se uskutečnila bitva mezi bretaňským vojskem a papežským státem, v čele s papežem Řehořem XI. V 15. století se vlády ujímá Cesare Borgia, který město značně zvelebil. Pobýval zde například Leonardo da Vinci. V 19. stol. se stalo součástí Italského království. Za II. svět. války bylo město těžce bombardováno.

Památky

Hlavní památkou města je pevnost Rocca Malatestiana 1. Nechal ji postavit kardinál Alboronz roku 1308. Jako host zde byl pozván císař Svaté říše římské Fridrich Barbarossa. Později, za Cesare Borgia sloužila pevnost jako vězení. Jednou z nejstaších částí města je náměstí Piazza del Popolo 2.  Knihovna Biblioteca Malatestiana 3, byla první evropskou knihovnou zapsanou na seznamu UNESCO. Necelé dva kilometry jihovýchodně od centra najdeme opatství Santa Maria del Monte 4.

reklama

Turistické cíle - Cesena

1
Rocca Malatestiana

Pevnost z počátku 14. století.

2
Piazza del Popolo

Náměstí.

3
Biblioteca Malatestiana

Knihovna zapsaná na seznamu UNESCO.

4

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

50%

1 uživatel


Doprava

A14 - Cesena Nord 11 km
A14 - Cesena 7 km
Cesena - TI
Rimini 37 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza del Popolo,
sobota 8:00 - 14:00,
středa 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Cesena  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

17 km
Cesenatico
Cesenatico

Asi dvaceti šesti tisícové město Cesenatico leží 30 km jižně od Ravenny, v regionu Emilia-Romagna, na Jaderském pobřeží a je součástí tzv. Riviera Romagnola.

» Více
20 km
Cervia
Cervia

Přímořské město Cervia (28 700 ob.) leží asi 25 km jižně od Ravenny, v oblasti Emilia-Romagna. Letovisko má téměř 10 kilometrů dlouhou písčitou pláž.

» Více
33 km
Rimini
Rimini

Největší italské letovisko se 149 400 obyvateli na pobřeží Jaderského moře a jedno z nejznámějších v Evropě.

» Více
34 km
San Marino
San Marino

San Marino, také Republika San Marino, je již po staletí samostatný stát, obklopený ze všech stran Itálií. Leží přibližně 10 km západně od jaderského pobřeží v Rimini, v kopcích Apenin.

» Více
39 km
Ravenna
Ravenna

Ravenna (171 500 ob.), hlavní město stejnojmenné provincie, leží asi šest kilometrů od jaderského pobřeží. Ravenna je ale především uměleckým městem s množstvím ranně křesťanských staveb světového významu. Od roku 1996 jsou některé z nich zapsány na seznamu UNESCO.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.