Cesena

[česena]
Na staré římské cestě Via Emilia, vedoucí z Bologni do Rimini, leží město Cesena. Poměrně velké město s 97 400 obyvateli je spolu s městem Forlì hlavním městem provincie.

Historie

První zmínka o osídlení pochází ze 3. stol. př. n. l. od r. 1183 byla Cesena městským státem. V roce 1357 se stává součástí papežského státu. Roku 1377 se uskutečnila bitva mezi bretaňským vojskem a papežským státem, v čele s papežem Řehořem XI. V 15. století se vlády ujímá Cesare Borgia, který město značně zvelebil. Pobýval zde například Leonardo da Vinci. V 19. stol. se stalo součástí Italského království. Za II. svět. války bylo město těžce bombardováno.

Památky

Hlavní památkou města je pevnost Rocca Malatestiana 1. Nechal ji postavit kardinál Alboronz roku 1308. Jako host zde byl pozván císař Svaté říše římské Fridrich Barbarossa. Později, za Cesare Borgia sloužila pevnost jako vězení. Jednou z nejstaších částí města je náměstí Piazza del Popolo 2.  Knihovna Biblioteca Malatestiana 3, byla první evropskou knihovnou zapsanou na seznamu UNESCO. Necelé dva kilometry jihovýchodně od centra najdeme opatství Santa Maria del Monte 4.

reklama


Hodnocení návštěvníků

50%

1 uživatel


Doprava

A14 - Cesena Nord 11 km
A14 - Cesena 7 km
Cesena - FS
Rimini 37 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza del Popolo,
sobota 8:00 - 14:00,
středa 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Cesena

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář