Cesenatico

[česenátyko]
Asi dvaceti šesti tisícové město Cesenatico leží 30 km jižně od Ravenny, v regionu Emilia-Romagna, na Jaderském pobřeží a je součástí tzv. Riviera Romagnola.

Letovisko Cesenatico

Moderní a oblíbené letovisko Cesenatico se dělí na dvě části - Ponente na severu a Levante na jihu. Uprostřed, okolo vodního kanálu leží historické jádro původního města. V obou částech se nacházejí vily, rezidence a hotely, stejně jako obchody a služby. Ponente je menší a má užší pláž. Najdeme zde aquapark Atlantica 4. Ve větším Levante byl v roce 1958 postaven 118 metrů vysoký mrakodrap Marinella II a tvoří dominantu nad Jaderským pobřežím.

Historie

Město bylo založeno roku 1302, jako přístav a součást města Cesena. Vodní kanál, procházející městem, měl původně vést 15 kilometrů vnitrozemím až do Ceseny. Na žádost Cesare Borgie návrh stavby připravil Leonardo da Vinci. Roku 1500 se začalo stavět, dokončen však nikdy nebyl. V současnosti část slouží lodní dopravě, část Námořnickému muzeu a hlavně jako zavlažovací kanál.

 Staré Cesenatico

Historické centrum rybářského města Cesenatico najdeme v okolí vodního kanálu, v blízkosti přístavu. Na obou nábřežích se nacházejí obchůdky, malé restaurace a kavárny. U mostu na Via Aurelio Saffi stojí dvojice byzantských sloupů 1. Přivezli je sem Benátčané okolo roku 1500 (v této době jim tato oblast patřila). Nedaleko, na stejném nábřeží se nachází kostel San Giacomo Apostolo 2, dokončený roku 1324. Dnešní podoba pochází z roku 1763, podle návrhu Pietra Bastoniho. Uvnitř se ukrývají zajímavá umělecká díla. Naproti, přes kanál, najdeme velmi zajímavé Námořnické muzeum - Museo della Marineria TIP 3. Expozice ukazuje například výrobu lodí. Součástí jsou také historické lodě, kotvící před muzeem; největší z nich si můžete prohlédnout při večerní prohlídce.

 • Museo della Marineria TIP 3
  Námořnické muzeum
  Adresa: Via Carlo Armellini 18, Cesenatico
  PO - NE 10:00 - 12:00, 17:00 - 23:00
  Vstup: Plný 2 €, snížený 1 €  /2016/
 • Parco aquatico Atlantica 4
  Aquapark
  Adresa: Piazza Marco Polo 4, Cesenatico
reklama

Turistické cíle - Cesenatico

1
Byzantské sloupy

Byzantské sloupy u mostu přes vodní kanál.

2
Kostel San Giacomo Apostolo

Kostel na nábřeží.

3
Museo della Marineria

Námořnické muzeum.

4
Aquapark Atlantica

Zábavní park.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

8 uživatelů


Doprava

A14 - Cesena 15 km
A14 - Valle del Rubicone 14 km
Cesenatico - TI
Rimini 34 km
Bologna 108 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Milano,
pátek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze
Navštivte v okolí

10 km
Cervia
Cervia

Přímořské město Cervia (28 700 ob.) leží asi 25 km jižně od Ravenny, v oblasti Emilia-Romagna. Letovisko má téměř 10 kilometrů dlouhou písčitou pláž.

» Více
17 km
Cesena

Na staré římské cestě Via Emilia, vedoucí z Bologni do Rimini, leží město Cesena. Poměrně velké město s 97 400 obyvateli je spolu s městem Forlì hlavním městem provincie.

» Více
25 km
Rimini
Rimini

Největší italské letovisko se 149 400 obyvateli na pobřeží Jaderského moře a jedno z nejznámějších v Evropě.

» Více
36 km
Ravenna
Ravenna

Ravenna (171 500 ob.), hlavní město stejnojmenné provincie, leží asi šest kilometrů od jaderského pobřeží. Ravenna je ale především uměleckým městem s množstvím ranně křesťanských staveb světového významu. Od roku 1996 jsou některé z nich zapsány na seznamu UNESCO.

» Více
36 km
San Marino
San Marino

San Marino, také Republika San Marino, je již po staletí samostatný stát, obklopený ze všech stran Itálií. Leží přibližně 10 km západně od jaderského pobřeží v Rimini, v kopcích Apenin.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.