Cinque Terre

Oblast Cinque Terre najdeme na východním pobřeží Ligurie, severně od provinčního města La Spezia. V překladu název znamená pět zemí – do oblasti spadá pět obcí. Na dramatickém pobřeží riviery, s neporušenou vegetací, se nacházejí typická městečka s domy nalepenými na skalách, která si po staletí zachovala původní ráz. Jedním z důvodu je donedávna špatná dostupnost. Silnice jsou velmi úzké a strmé; projížďka všemi pěti městečky je dlouhá 41 km. Všechna města jsou dobře dostupná železničním spojením během několika minut, však ne všechny vlaky zastavují ve všech obcích! V okolí najdeme terasy s vinicemi – vyrábí se zde víno prvotřídní kvality.

Oblast byla osídlena už v Paleolitu. Za dob starověkého Říma byla města také osídlena, v této době vznikala jejich jména. Základy dnešních městeček jsou z 11. století, kdy celá oblast patřila Janovskému království.

Obce Cinque Terre

Monterosso al Mare má nádherné pláže, největší v oblasti. Nachází se zde kostel San Stefano. Uvnitř jsou umělecká díla z 16. století.

Vernazza, nejvýstavnější městečko, leží na skalnatém výběžku. Typické jsou velmi strmé uličky se schody. Kdysi zde sídlila významná rodina Doria.

Corniglia je nejvýše položená a od ostatních se liší tím, že zde převažovalo zemědělství. Najdeme zde zříceninu hradu z 16. století.

Vesnici Manarola poznáme podle úzkých, několikapatrových domů. V centru se nachází gotický kostel. Nejklidnější místo, zatím málo objevené turisty.

Riomaggiore je velice podobné Manarole, poněkud větší a s větším počtem návštěvníků. V centru města je kostel San Giovanni Battista z roku 1340. Mezi Riomaggiore a Manarola vede turistická stezka zvaná Via del'Amore.reklama


Hodnocení návštěvníků

96%

12 uživatelů


Doprava

A12 - Carrodano-Levanto 22 km / 42 km
A12 - La Spezia 23 km / 46 km
La Spezia - FS 12 km / 37 km
V každé obci - FS
Pisa 95 km / 120 km
Genova 100 km / 128 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek a skály
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Cinque Terre

1.
Loni jsem tam byl a je to hodně pěkné. Zrovna jsem na to vzpomínal a našel i nějaký žebříček (http://jentop10.cz/italie-top10-nejpeknejsich-turistickych-atrakci/) zajímavých italských míst a ani se nedivím, že tam Cinque Terre zařadili.
PavliK | 18.11.2015
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář