Civita

[čivita]
Městečko Civita (820 ob.) leží na náhorní plošině na okraji Národního parku Pollino, nad úzkými soutěskami řeky Raganello. Dodnes jsou zde silně zastoupeny albánské tradice a kultura. Je zapsáno na seznamu nejhezčích čtvrtí Itálie.

Historie

Civita byla založena v 15. století albánskými uprchlíky, kteří utekli přes osmanskou nadvládou a usadili se v oblasti Castrum Sancti Salvatoris. Jako majitelé obce se postupně vystřídly rody Sanseverino, Campolongo, D'Urso a Serra. Roku 1811 Civita získala samostatnost, od r. 1861 byla součástí Italského kralovství.

Raganello

Hlavním turistickým lákadlem jsou soutěsky řeky Raganello. K řece vede turistická stezka přímo z centra městečka. Asi po 800 metrech prudkého klesání se dostaneme k mostu Ponte del Diavolo 1, odkud je hezký výhled do soutěsky. Postaven byl nejspíš roku 1840, v roce 1998 se původní zřítil. Dnešní pochází z r. 2005.

Centrum městečka Civita

V historickém centru najdeme kostel Santa Maria Assunta  2. Postaven byl v 15. století na místě byzantské baziliky ze stol. devátého. Dnešní podoba je z 18. stol., kdy přibyly některé barokní prvky. Uvnitř můžeme obdivovat původní byzantské mozaiky, za zmínku stojí ikona Panny Marie s dítětem ze 13. století. Na náměstí se nachází malé muzeum albánské kultury 3 (Museo Etnico Arbresh).

reklama

Turistické cíle - Civita

1
2
Kostel S. Maria Assunta

Kostel s byzantskými mozaikami.

3
Museo Etnico Arbresh

Muzeum albánské kultury.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

45%

60 uživatelů


Doprava

A2 - Frascineto 8 km
A14 - Taranto 133 km
Villapiana Lido - TI 20 km
Lamezia 138 km
Brindisi 211 km
Bari 212 km

Počasí

Další informace

reklama

Recenze
Navštivte v okolí

6 km
Cerchiara di Calabria
Cerchiara di Calabria

Cerchiara di Calabria (2 200 ob.) je malé město v Kalábrii, ležící v Národním parku Pollino, přibližně 15 km od pobřeží Jónského moře. Je obklopeno kopcovitým masivem, který se rozprostírá od hory Monte Sellaro až po Serra Dolcedorme.

» Více
15 km
Villapiana
Villapiana

Město Villapiana se nachází na východním pobřeží Kalábrie u Jónského moře. Dělí se na tři části - Villapiana, Villapiana Lido a Villapiana Scalo.

» Více
18 km
Sibari
Sibari

Ve vzdálenosti asi 5 km od pobřeží Jónského moře najdeme zbytky jedné z největších řeckých kolonií. Blízké pobřežní části se staly oblíbeným místem dovolených.

» Více
34 km
Oriolo

Obec s 1 850 obyvateli leží na 450 m vysoké skále, 20 km od pobřeží Jónského moře. V jihovýchodní části obce se nachází středověký hrad.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.