Courmayeur

[kórmajr]
Nejvýše položená, celoročně obydlená, italská obec s 1224 m n. m. a téměř 3000 obyveteli se nachází na úpatí hory Monte Bianco (Mont Blanc). Název obce je odvozen z latinského Curia Maior. Courmayer je jedním z nejznámějších lyžařských lokalit v alpách; atraktivní pro turisty je ale celoročně. A to nejen díky dobré dostupnosti: Milano - 220 km, Lyon - 240 km a Geneve - 100 km.

Historie

V 17. století byly objeveny sirné prameny a založeny lázně. Od 18. století proběhlo množství průzkumů hory Monte Biano. Rozvíjelo se zde horolezectví. Ve 20. století vznikly první lyžařské areály v okolí. V letech 1954 - 1967 byl vybudován 11,6 km dlouhý tunel pod horou Monte Bianco / Mont Blanc. Tunel vede do Francie, do města Chamonix. 24.3.1999 došlo k dopravní nehodě a požáru, následně byl tunel 3 roky uzavřen.

Monte Bianco / Mont Blanc

Vrchol nejvyšší západoevropské hory leží ve Francii. Tyčí se do výšky 4 810 m n. m. Na některá místa hory vede lanovka. Základní stanoviště je v La Palud.

Okolí

V Části Dolonne jsou obytné komplexy, hotely a sportovní centra. Někteří návštěvníci také zavítají na vrchol Mont Chetif, kde se nachází socha panny Marie. Údolím protéká řeka Dora Baltea. Celé okolí nabízí dechberoucí horské scenérie.

Ještě jedna zajímavost: V Courmayer najdeme největší botanickou zahradu v Evropě. Nazývá se Giardino Botanico Alpino Sanssurea. Web: www.saussurea.net

Lyžování

  • Lanovky: 13
  • Vleky: 3
  • Běžecké tratě: 59 km
  • Sjezdovky: 24, 35 km
  •   9,5 km
  •   22,5 km
  •   4 km
reklama

Turistické cíle - Courmayeur

1
Monte Bianco / Mont Blanc

Vrchol nejvyšší hory Itálie.

2
La Palud - lanovka

Stanice lanovy.

3
Mont Chetif

Alpský vrchol.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků


Zatím nikdo nehodnotil.


Doprava

A5 - Courmayeur 1 km
Pre´ Saint Didier - TI 6 km
Torino 158 km
Milano 234 km

Počasí

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Courmayeur  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

66 km
Breuil - Cervinia

Breuil - Cervinia se 700 obyvateli je částí města Valtournenche. Leží v nadmořské výšce 2 500 metrů, na úpatí hory Monte Cervino, známější jako Matterhorn.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.