Cupra Marittima

Cupra Marittima (5 400 ob.) je město ležící na tzv. Palmové řiviéře, přibližně na polovině cesty mezi Anconou a Pescarou. Rozkláda se na třech kopcích, které tvoří městské části: Sant'Andrea, Marano a Boccabianca. Pobřežní část se v poslední době stala oblíbeným turistickým letoviskem. Nabízí množství služeb, přesto je poměrně klidným místem ke strávení dovolené.

Historie

Cupra Marittima byla původně založena jako římská kolonie, avšak archeologické nálezy pocházejí z dřívější doby. Od roku 1076 bylo Marano (tehdy město neslo název Marano, až do roku 1863) svobodným městem po ochranou nedalekého Fermo. Od 13. století oblast patřila pod správu města Ascoli Piceno. Dnešní opevnění starého města vzniklo ve 12. století, paláce pocházejí z 13. - 15. stol. Město mělo ve středověku obchodní a námořní vztahy např. s Benátkami, s městy Chioggia, Šibenik nebo Drač (Durrës - Albánie). Později svůj význam ztratilo. Rozvoj přišel po vybudování hlavního železničního tahu, koncem 19. století. V té době byly postaveny nejstarší vily v blízkosti nádraží.

Museo Malacologico

4 V severní části, mezi pobřežím a silnicí S.S. 16 se nachází největší muzeum mušlí na světě. Prohlédnout si můžete 900 000 druhů a téměř 9 milionů exemplářů ze všech moří světa ale i sladkovodní. V prvním patře je expozice výrobků z mušlí a perleti, včetně afrických masek či obrazů.

  • Červen - 16.00 - 20.00
  • Červenec, srpen - 16.00 - 22.00
  • Vstup: 7,50 €, do 6 let zdarma
    /2015/

Pamětihodnosti

Severně od města se nachází archeologický park 1, na místě románského fóra a Venušina chrámu, stále zde probíhá průzkum. V blízkosti silnice S.S. 16 se zachovaly zbytky římské vily z 1. stol. n. l. Je možné navštívit také Archeologické muzeum, které se nachází v části Marano 2.

  • Museo Archeologico del Territorio
  • Via Castello 5, Cupra Marittima
  • PO zavřeno

Na kopci, nedaleko dněšního centra najdeme hrad Marano se středověkými paláci. V horní části stojí za návštěvu kostel Santa Maria ze 13. století, v blízkosti muzea. Na protilehlém kopci stojí zřícenina hradu Sant'Andrea 5.

Ve spodní části města, u hlavní silnice S.S. 16 se nachází ještě kostel San Basso 3 - naproti radnici. Stavba dokončená v roce 1887 ukrývá ostatky místního světce - San Basso. Stropní malby pocházejí od malíře Giuseppe Pauri z roku 1917. Kostel v roce 2013 prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Palmová riviéra

Palmová riviéra

Palmová riviéra, italsky Riviera delle Palme je turistické označení jižního pobřeží regionu Marche, mezi městy Cupra Marittima a San Benedetto del Tronto.

Ostatní, Příroda, Marche

» Více

reklama

Turistické cíle - Cupra Marittima

1
Archeologický park

Vykopávky starověkého města.

2
Marano

Historická část města.

3
Radnice, kostel San Basso

Centrum města.

4
Museo Malacologico

Muzeum mušlí.

5
Hrad Sant’Andrea

Zřícenina hradu.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

81%

4 uživatelé


Doprava

A14 - Pedaso 9 km
A14 - Grottammare 6 km
Cupra Marittima - TI
Ancona 87 km
Pescara 91 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Nazario Sauro,
sobota 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Cupra Marittima  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

5 km
Grottammare
Grottammare

Město s 15 700 obyvateli najdeme u ústí řeky Tesino do Jaderského moře, uprostřed Palmové riviéry.

» Více
7 km
Palmová riviéra
Palmová riviéra

Palmová riviéra, italsky Riviera delle Palme je turistické označení jižního pobřeží regionu Marche, mezi městy Cupra Marittima a San Benedetto del Tronto.

» Více
11 km
San Benedetto del Tronto

Město San Benedetto del Tronto leží na pobřeží Jaderského moře, při ústí řeky Tronto, na jihu regionu Marche. Žije zde přibližně 50 000 obyvatel.

» Více
21 km
Offida

Mezi kopci jižního Marche, na skalnatém ostrohu leží městečko Offida, od pobřeží vzdálené asi 20 kilometrů.

» Více
23 km
Fermo
Fermo

Na kopci Monte Sabulo, ve vzdálenosti 7 km od jaderského pobřeží najdeme město Fermo (37 800 ob.).

» Více
37 km
Ascoli Piceno
Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel.

» Více
51 km
Riviéra Abruzzo
Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.