Duino

Malé městečko najdeme na především skalnatém pobřeží Jaderského moře, mezi Terstem a Monfalcone. Duino a vedlejší Aurisina tvoří jednu obec a žije zde přibližně 1 500 obyvatel. Duino je známé především díky stejnojmennému hradu na pobřeží.

Duino

Hrad

Hrad Duino 1 je posazen na kamenné výběžku skály Carso, vyčnívající do terstského zálivu. Byl postaven v 11. století na základech římské pevnosti (dnes zřícenina). V 16. století přistoupili ke stavbě hradu 2 na vedlejším výběžku. Poslední přestavba proběhla v 19 století. Hrad byl majetkem rodu Thurn-Taxisů (působících také v Čechách) a rodu della Torre dodnes. Je přístupný veřejnosti a je možné si prohlédnout všechno původní vybavení z 19. století. Okolo najdeme nádherné terasovité zahrady s výhledem na moře.

Oficiální web hradu: www.castellodiduino.it

V městské částí Sistiana probíhalo natáčení českého filmu Účastníci zájezdu a hrad Duino se objevil v několika záběrech na pláži.

reklama

Turistické cíle - Duino

1
Castello Vecchio

Zbytky starého hradu z 11. století.

2
Castello di Duino

Hrad z 16. století na mořem.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

70%

5 uživatelů


Doprava

A4 - Duino 1 km
Sistiana - TI 4 km
Trieste 18 km
Venezia 128 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Oblázky a skály

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Duino  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

14 km
Castello di Miramare
Castello di Miramare

Nejkouzelnějším místem Terstu je bezesporu zámek Miramare, ketrý najdeme v zálivu, 8 km západně od Terstu.

» Více
23 km
Aquileia
Aquileia

Aquileia (3 500 ob.) se nachází 10 km od pobřeží Jadeského moře, přibližně 45 km západně od Terstu. Původně stotisícové město založili Římané okolo roku 180 n. l. a bylo čtvrtým největším městem v tehdejší Itálii.

» Více
23 km
Trieste (Terst)
Trieste (Terst)

Přístavní město s 205 000 obyvateli, leží v blízkosti hranice se Slovinskem, v Terstském zálivu. V minulosti se zde setkávala italská, slovanská a rakouská kultura.

» Více
24 km
Grado
Grado

Grado (8 700 ob.) najdeme na poloostrově a několika ostrůvcích. Z jedné strany ho obklopuje Jaderské moře, kde jsou také pláže a z druhé strany vody laguny.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.