Ferrara

50 kilometrů severovýchodně od Bologni, na rameni Volano řeky Pád leží město Ferrara. Rozsáhlé historické centrum s paláci, převážně ze 14. a 15. století, je zapsáno na seznamu UNESCO.

Ferrara

Historie

První písemná zmínka pochází z roku 753 n. l. Ferrara se stala městským státem podobně jako Florencie nebo Benátky. Pobýval zde florentský rod Medici, později se stala sídlem rodu d'Este. Působili zde významní renesanční umělci. Roku 1570 město poničilo silné zemětřesení. Od roku 1598 do sjednocení Itálie v r. 1859 byla Ferrara součástí Papežského státu.

Památky

Centrum města je poměrně velké. Jižní část je původně středověká, severní pak byla postavena v renesančním slohu zásluhou rodu d'Este; zde jsou paláce postaveny do pravoúhlých ulic. Nejvýznamnější pámátkou je hrad Castello Estense 1 TIP v samém centu města. Stavba má čtyři nárožní bašty a vodní příkop. V minulosti byl rodovým sídlem rodiny d'Este. Postaven byl v letech 1385 - 1554.

Nedaleko najdeme katedrálu Cattedrale di Ferrara 2, zasvěcenou sv. Jiří. Podoba exteriéru pochází ze 13. století. Interiér byl v 18. století přestavěn. Přímo naproti se nachází radnice. Palác původně sloužil jako sídlo rodu d'Este. Ferrara je dodnes také univerzitním městem. Univerzitu 3 založili již v roce 1391. V blízkosti je botanická zahrada.

Mezi množstvím renesančních paláců je nutné zmínit Palazzo dei Diamanti 4 z 15. století, Palazzo Schifanoia 5 budovaný od r. 1385, nebo Casa Romei 6 z 15. století, uvnitř najdeme fresky. Za zmínku stojí ještě Palazzo Ludovico il Moro 7, ve kterém sídlí archeologické muzeum (Museo Archeologico). Klášter Corpus Domini 8 se stal rodovou hrobkou rodu d'Este. Mimo jiné je zde pohřbena Lucrezia Borgia.

reklama

Turistické cíle - Ferrara

1
Castello Estense

Hrad rodu d´Este z 14. - 16. století.

2
Katedrála a radnice

Náměstí s katedrálou a radnicí.

3
Univerzita

Budova univerzity ze 14. století.

4
Palazzo dei Diamanti

Renesanční palác.

5
Palazzo Schifanoia

Palác ze 14. století.

6
Casa Romei

Palác s freskami.

7
Palazzo Ludovico il Moro

Archeologické muzeum.

8
Corpus Domini

Kláštěr, hrobka rodu d´Este.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

58%

6 uživatelů


Doprava

A13 - Ferrara Nord 5 km
A13 - Ferrara Sud 14 km
Ferrara - TI
Venezia 119 km
Rimini 166 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Trento e Trieste,
pátek 8:00 - 14:00
Místní trh
Piazza Travaglio,
pondělí 8:00 - 14:00
Tržnice
Via Stefano Trenti,
dopoledne denně mimo neděli
Informace bez záruky.

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Ferrara  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

54 km
Bologna
Bologna

Bologna je s téměr 400 000 obyvateli hlavním a nejlidnatějším městem regionu Emilia-Romagna. Přesto, že má jedno z nějvětších historických center v Itálii, bývá zahraničními turisty opomíjena.

» Více
63 km
Lidi di Comacchio

Lidi di Comacchio, také někdy označeno jako Lidi Ferraresi, je část pobřeží Jaderského moře mezi ústími řek Pád (Po) a Reno.

» Více
72 km
Modena
Modena

Město Modena (185 000 ob.) se nachází v Pádské nížině, asi 40 km severozápadně od Bologni.

» Více
80 km
Ravenna
Ravenna

Ravenna (171 500 ob.), hlavní město stejnojmenné provincie, leží asi šest kilometrů od jaderského pobřeží. Ravenna je ale především uměleckým městem s množstvím ranně křesťanských staveb světového významu. Od roku 1996 jsou některé z nich zapsány na seznamu UNESCO.

» Více
81 km
Padova
Padova

Město Padova (207 300 ob.) najdeme západně od Benátek, na řece Bacchiglione. Je hlavním městem stejnojmenné provincie a součást metropolitní oblasti Padova-Treviso-Benátky.

» Více
102 km
Verona
Verona

Verona je největším městem regionu Veneto, přesto že není hlavním městem; žije zde přibližně 255 600 obyvatel. Město ležící na řece Adige nabízí množství historických a uměleckých památek.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.