Ferrara

Zobrazit mapu

50 kilometrů severovýchodně od Bologni, na rameni Volano řeky Pád leží město Ferrara. Rozsáhlé historické centrum s paláci, převážně ze 14. a 15. století, je zapsáno na seznamu UNESCO.

Ferrara

Historie

První písemná zmínka pochází z roku 753 n. l. Ferrara se stala městským státem podobně jako Florencie nebo Benátky. Pobýval zde florentský rod Medici, později se stala sídlem rodu d'Este. Působili zde významní renesanční umělci. Roku 1570 město poničilo silné zemětřesení. Od roku 1598 do sjednocení Itálie v r. 1859 byla Ferrara součástí Papežského státu.

Památky

Centrum města je poměrně velké. Jižní část je původně středověká, severní pak byla postavena v renesančním slohu zásluhou rodu d'Este; zde jsou paláce postaveny do pravoúhlých ulic. Nejvýznamnější pámátkou je hrad Castello Estense 1 TIP v samém centu města. Stavba má čtyři nárožní bašty a vodní příkop. V minulosti byl rodovým sídlem rodiny d'Este. Postaven byl v letech 1385 - 1554.

Nedaleko najdeme katedrálu Cattedrale di Ferrara 2, zasvěcenou sv. Jiří. Podoba exteriéru pochází ze 13. století. Interiér byl v 18. století přestavěn. Přímo naproti se nachází radnice. Palác původně sloužil jako sídlo rodu d'Este. Ferrara je dodnes také univerzitním městem. Univerzitu 3 založili již v roce 1391. V blízkosti je botanická zahrada.

Mezi množstvím renesančních paláců je nutné zmínit Palazzo dei Diamanti 4 z 15. století, Palazzo Schifanoia 5 budovaný od r. 1385, nebo Casa Romei 6 z 15. století, uvnitř najdeme fresky. Za zmínku stojí ještě Palazzo Ludovico il Moro 7, ve kterém sídlí archeologické muzeum (Museo Archeologico). Klášter Corpus Domini 8 se stal rodovou hrobkou rodu d'Este. Mimo jiné je zde pohřbena Lucrezia Borgia.

reklama


Hodnocení návštěvníků

58%

6 uživatelů


Doprava

A13 - Ferrara Nord 5 km
A13 - Ferrara Sud 14 km
Ferrara - FS
Venezia 119 km
Rimini 166 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Trento e Trieste,
pátek 8:00 - 14:00
Místní trh
Piazza Travaglio,
pondělí 8:00 - 14:00
Tržnice
Via Stefano Trenti,
dopoledne denně mimo neděli
Informace bez záruky.
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Ferrara

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář