ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Gallipoli

La Perla dello Ionio

Město Gallipoli s 21 000 obyvateli se skládá z několika částí. Nové město se nachází na poloostrově vybíhajícím do Jónského moře. Staré město najdeme na ostůvku, na který vede kamenný most z 16. století. Ke Gallipoli připadají další menší obce jako Baia Verde, Lido San Giovanni a Rivabella. Gallipoli bývá často nazýváno „Perla Jónského pobřeží“.

Historie

Gallipoli bylo založeno Řeky s názvem Kallipolis (tzn. Krásné město); z této doby se dodnes dochovala fontáná u mostu do starého města (Fontana ellenistica 3). Ve středověku bylo město ve vlastnictví římského papeže. V 11. stol. zde sídlili Normané, okolo r. 1300 připadá město k Tarantu. O obsazení města se pokoušeli Benátčané, r. 1484. V 18. stol. byla zahájena stavba přístavu a největšího tržiště s olivovým olejem ve středozemí.

Staré město

Historické centrum se nachází na ostrově u přístavu. Vlevo od mostu najdeme Aragonský hrad 2 z 13. stol., původně byl takto opevněn celý ostrov. Pokud se vydáte cestou okolo ostrova, narazíte na několik kostelů, ostrov se dá obejít dokola. Jednou z hlavních ulic je Via Antonietta De Pace, kde narazíte na obchody s místním tradičním zbožím, restaurace a kavárny. Zde najdeme i muzeum výroby olivového oleje - Palazzo Granafei. Nejvýznamější památkou je bazilika Sant' Agata 1 ze 17. století v barokním slohu, velmi podobném kostelům v Lecce.

Moderní části

Část města ležící na poloostrově od mrakodrapu byla vybudována poměrně nedávno. Na Corso Roma nakoupíte zboží všech světových značek. Baia Verde leží 3 km od Gallipoli. Tato část slouží vyloženě pro turisty, má 94 stálých obyvatel. Baia Verde nabízí nádherně čisté moře a pláže s bílým pískem. Rivabella je menší obdoba Baia Verde.

reklama


Hodnocení návštěvníků

59%

54 uživatelů


Doprava

A14 - Bari Nord 197 km
Gallipoli - FSE
Brindisi 86 km
Bari 201 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Torino,
středa 9:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Gallipoli

1.
V gallipoli jsem byla na 14 dní od začátku září. Překrásný zážitek. Voda 29°C moře úplně průzračné, bez mořských potvor. Písčité dno. Je tam levně, ubytování v Lido di Galli vedle supermarketu. Vše jsme koupili tam. Akorát velký binec kolem kontejnerů, to mě moc mrzelo, kazí to dojem. Sluníčko ještě v září hodně opaluje, dejte pozor na spálení. Krásná dovolená.
dagmar z Ostravy | 13.10.2015
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář