Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km2. Nejvyšší horou je Monte Calvo (1065 m n. m.). Celý poloostrov spadá do Národního parku Parco Nazionale del Gargano a v centrální části se nachází jeho nejznámější les Foresta Umbra. Na pobřeží leží turisticky oblíbená místa jako Rodi Garganico, Peschici, Vieste a Mattinata.

Lesina a Varano

Rodi Garganico

San Menaio

3 Malé přímořské letovisko San Menaio s 200 obyvateli spadá pod 7 km vzdálenou obec Vico del Gargano. Vzniklo z původní rybářské osady mezi citrusovými háji, okolo středověké věže. Pobřeží se dělí na čyři pláže: Spiaggia San Menaio se táhne od 5 km vzdáleného Rodi Garganica až do centrální části. Spiaggia dei Centro Scalini pokračuje dále na východ. Spiaggia Murgia della Madonna je jediná oblázková a přístupná pouze z moře, leží mezi skalami. Na ostatních plážích je světle zlatavý písek. Pláž Spiaggia di Calenella najdeme nejvýchodněji, směrem k Peschici, pod věží Torre di Monte Pucci.

Nejvýznamnější památkou obce je strážní věž ze 14. století (nepřístupná). Naproti ní stojí malý kostel San Antonio ze 17. století.

Peschici

Vieste

Mattinata

Manfredonia

Monte Sant'Angelo

San Giovanni Rotondo

Foresta Umbra

10 Od roku 1977 je les Foresta Umbra Přírodní rezervací. V souvislosti s rozvojem turismu na Garganu byl v r. 1991 vyhlášen Národní park Gargano (Parco Nazionale del Gargano), jehož součástí je Foresta Umbra. Les pokrývá podstatnou část poloostrova, celkem 399 hektarů. Smyslem jeho existence je ochrana posledních zbytků starého lesa, který kdysi pokrýval podstatnou část jihovýchodní Itálie.

Lesní vegetace (zastoupen je zejména buk, dub, javor, kaštan a borovice) hostí řadu druhů divoké zvěře. Najdeme zde asi 120 volně žijících jelenů. Klima v prostředí bujné zeleně národního parku je mírné a příjemné i v letním období.

Vico del Gargano

11 Vico del Gargano, vzdálené asi 7 km od pobřeží leží v nadmořské výšce 445 m, v části lesa Národního parku Gargano Foresta Umbra. Historické město s téměř 8 000 obyvateli je považováno ze jedno z nejhezčích v Itálii. Najdeme zde množství církevních památek. Na Via Salita della Bella se nachází normansko-aragonský hrad.

reklama


Hodnocení návštěvníků

55%

37 uživatelů


Doprava

A14 - Poggio Imperiale
A14 - San Severo
A14 - Foggia
San Severo - FS
Rodi G., Peschici - FG
Manfredinia - FS
Isole Tremiti
Pescara 202 km
Bari 172 km

Počasí

Moře a pláže

Navštivte v okolí

Další informace

  • Recenze

    Recenze

    Uživatelské recenze k místu Gargano

reklama

RecenzeRecenze Gargano

1.
Foresta Umbra: Super je tto skvěly
adelka
2.
Foresta Umbra: Mě to tak skvělé nepřipadalo - připomíná to naše Brdy, jen komárů je mnohem víc.
BJ | 11.6.2014
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář