Giulianova

Město Giulianova (23 600 ob.) se skládá ze dvou částí: Giulianova Paese (také někdy Alta) a Giulianova Lido. První část najdeme na kopci. Je to původní město s historickým centrem.

Giulianova vznikla jako římská kolonie Castrum Novum, sloužila také jako lázně. V ranném středověku byl postaven hrad Castello San Flaviano, jako ochrana před barbarskými nájezdy. Kolem roku 1472 provedli Aragonci přestavbu. Hrad se nedochoval ale na jeho základech bylo postaveno dnešní město. Roku 1944 byla Giulianova značně poničena nálety. Najdeme zde také množství kostelů, kaplí a muzeí. V minulosti zde bývala i univerzita. Nejvýznamnější památkou je dóm Duomo di San Flaviano 1 z 15. století (Corso Garibaldi).

Giulianova Lido

Městská část Giulianova Lido byla vybudována až ve 30. letech 20. století, okolo původního přístavu. Kolem pobřeží se táhne palmová promenáda. Oblíbené letovisko disponuje dobrou vybaveností služeb. Hlavní centrum tvoří ulice Via Nazario Sauro a Viale Orsini.

Riviéra Abruzzo

Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

Ostatní, Město, Příroda, Abruzzo

» Více

reklama

Turistické cíle - Giulianova

1
Duomo di San Flaviano

Dóm z 15. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

81%

4 uživatelé


Doprava

A14 - Teramo - Giulianova 7 km
A14 - Val Vibrata 12 km
Giulianova - TI 1 km
Pescara 51 km
Ancona 121 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza della Libert?,
sobota 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze


Uživatelské recenze Giulianova  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

8 km
Tortoreto

Město s téměř 10 000 obyvateli leží blízko pobřeží Jaderského moře, na severu regionu Abruzzo. Dělí se na dvě části. Tortoreto (staré město), leží na kopci asi 3 km od moře.

» Více
12 km
Riviéra Abruzzo
Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

» Více
29 km
Silvi

Město s 15 000 obyvateli v provincii Teramo, přestože se nachází v příměstské oblasti Pescary. Dělí se na dvě části - Sivi Marina a Silvi Alta.

» Více
41 km
Ascoli Piceno
Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel.

» Více
47 km
Pescara
Pescara

Nejlidnatější město regionu Abruzzo s 123 100 obyvateli leží na pobřeží Jaderského moře. Nachází se zde jeden z největších turistických přístavů v Jaderském moři s 1250 kotvišti.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.