Grottammare

Město s 15 700 obyvateli najdeme u ústí řeky Tesino do Jaderského moře, uprostřed Palmové riviéry. Nacház se převážně podél pobřeží a starší části na úpatí kopců. Historické centrum leží na kopci, je viditelné z dálnice A14 před vjezdem do tunelu cestou na jih. Jižním směrem, k San Benedetto del Tronto se nachází nejlidnatější část - Ischia. Grottammare je oblíbené letovisko s palmovou promenádou a výbornou vybaveností.

Historie

Již v 7.-5. století př. n. l. sloužilo místo jako pohřebiště Picénů. V pramenech ze 13. stol. patří obec pánům z Fermo. Do 13. století bylo sporem mezi Fermo a Ascoli Piceno. V 16. století byly vybudovány hradby na obranu před piráty. Ve století 18. došlo k rozvoji města a výstavbě nové části u pobřeží. Velký přínos mělo pro město vybudování železnice z Ancony do Abruzza roku 1863.

Památky

Románsko-gotický kostel San Martino 1 byl vybudován na základech římského chrámu. Uvnitř se nacházejí fresky z přelomu 12. a 13. století. Kříž na oltáři je ze 17. století. U silnice vedoucí od pobřeží do starého města najdeme kostel Sant'Agostino 2. Vnitřní fresková výzdoba je z 16. století. Chrám Santa Maria ai Monti 3 leží 400 m západně od centra. Býval původně součástí kláštera. Stavba probíhala okolo roku 1600. Freska v apsidě za oltářem se jako jediná zachovala po požáru. V historickém centru města stojí kostel Santa Lucia 4. Základní kámen byl položen 17. 4. 1590. Stavbu navrhl architekt Domenico Fontana. Dokončen byl ale až v roce 1752. Pokud se odsud vydáme cestou nahoru, přídeme k hradu Castello di Grottammare. Z nejvyššího místa je hezký výhled do okolí a na další místa pobřeží. Hrad vznikal od 9. do 13. století. V pobřežní části najdeme baziliku San Pio 5 z 8.-10. stol. Oltář pochází z přelomu 15.-16. století. Obdivovat zde můžeme freskovou výzdobu.

Palmová riviéra

Palmová riviéra

Palmová riviéra, italsky Riviera delle Palme je turistické označení jižního pobřeží regionu Marche, mezi městy Cupra Marittima a San Benedetto del Tronto.

Ostatní, Příroda, Marche

» Více

reklama

Turistické cíle - Grottammare

1
Kostel San Martino

Románsko-gotický kostel.

2
Sant’Agostino

Kostel s freskami.

3
Santa Maria ai Monti

Kostel z roku 1600.

4
Santa Lucia, Castello di Grottammare

Kostel z 16. - 18. století.

5
San Pio

Bazilika z 8. - 10. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

88%

4 uživatelé


Doprava

A14 - Grottammare 2 km
Grottammare - TI
Pescara 78 km
Ancona 94 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Marconi,
čtvrtek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Grottammare  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

2 km
Palmová riviéra
Palmová riviéra

Palmová riviéra, italsky Riviera delle Palme je turistické označení jižního pobřeží regionu Marche, mezi městy Cupra Marittima a San Benedetto del Tronto.

» Více
5 km
Cupra Marittima
Cupra Marittima

Cupra Marittima (5 400 ob.) je město ležící na tzv. Palmové řiviéře, přibližně na polovině cesty mezi Anconou a Pescarou.

» Více
6 km
San Benedetto del Tronto

Město San Benedetto del Tronto leží na pobřeží Jaderského moře, při ústí řeky Tronto, na jihu regionu Marche. Žije zde přibližně 50 000 obyvatel.

» Více
19 km
Offida

Mezi kopci jižního Marche, na skalnatém ostrohu leží městečko Offida, od pobřeží vzdálené asi 20 kilometrů.

» Více
28 km
Fermo
Fermo

Na kopci Monte Sabulo, ve vzdálenosti 7 km od jaderského pobřeží najdeme město Fermo (37 800 ob.).

» Více
35 km
Ascoli Piceno
Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel.

» Více
46 km
Riviéra Abruzzo
Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.