Ischia

[iskija išija]
Největší ostrov v neapolském zálivu o velikosti 46 km2 vznikl sopečnou činností. Díky tomu je ostrov hornatý a najdeme zde několik termálních lázní. Hlavním zdrojem příjmu 60 000 stálých obyvatel je turismus - ročně sem přijede až 6 milionů turistů. Na několika místech vyvěrají horké prameny, sopečné bahno a typické Fumarole (parné výrony).

Ischia

Historie

Poprvé byl ostrov osídlen již v době bronzové, později Mykéňany. Od 8. stol. př. n. l. se stává řeckou kolonií a obchoduje s Etrusky. Roku 322 př. n. l. se ho zmocnili Římané. V 6. - 9. století ostrov čelil četným útokum Barbarů a Saracénů. Později přešel pod správu Neapolského království. V 15. stol. ho vlastnil, stejně jako vedlejší Procidu, rod d'Avalos. V roce 1734 Ischii získali Bourboni. Počátkem 19. století byl krátce obsazen Francouzi. Po velkém zemětřesení roku 1883 byla zcela zničena města Casamicciola Terme a Lacco Ameno.

Ischia

Ischia (18 600 ob.) je hlavním městem ostrova. Dělí se na dvě části - starší Ponte 1 a novější Porto. Část Ponte získala název podle mostu, který vede na ostrůvek, na němž stojí hrad Castello Aragonese TIP 6 . Stavba prvního hradu započala v roce 474 př. n. l. Ve stavbě pokračovali Římané i středověcí stavitelé. Za vlády Aragonců v 15. století byl postaven kamenný most. Hrad je dnes v soukromém vlastnictví, ale je veřejnosti přístupný jako nejnavštěvovanější památka ostrova.

Casamicciola Terme

2 (8 260 ob.) Město uprostřed severního pobřeží. Místní lázně jsou vyhledávány díky minerálním pramenům. Ve zdejším přístavu staví některé lodě z Pozzuoli a Neapole.

Lacco Ameno

3 (4 600 ob.) Město se proslavilo díky malému ostrůvku v přístavu, zvanému Fungo (houba). Díky erozi a povětrnostním vlivům opravdu získal vzhled jako houba. Název pochází z reckého Lakkos (kámen). V okolí se nacházejí termální zřídla a tzv. Fumarole. V Lacco Ameno navštivte kostel Santa Restitula z 11. století a prilehlé muzeum.

 Forio

4 (17 000 ob.) Město skládající se z částí Forio a Panza leží na úpatí nejvyšší hory ostrova, Monte Epomeo (788 m). Na svazích hory se pěstuje vinná réva. V okolí najdeme mnoho obranných věží. Tato oblast byla v minulosti nejvíce napadána. Ve věži přímo ve městě, zvané Torrione, je možno navštívit muzeum, dříve zde bývalo vězení.

Barano d'Ischia

5 (9 420 ob.) Nejvýše položenou obec na ostrově najdeme v jižní části. Mezi zdejší památky patří akvadukt z roku 1470 nebo kostel San Giovanni Battista z 15. století. Najdeme zde také saracénskou věž Testaccio. V oblasti Monte Barano strojí několik větrných mlýnů.

reklama

Turistické cíle - Ischia

1
Ischia Ponte

Historické centrum města.

2
Casamicciola Terme

Město s minerálními prameny.

3
Lacco Ameno

Letovisko.

4
Forio

Letovisko se středověkou věží.

5
Barano d’Ischia

Vnitrozemnské městečko s památkami.

6
Castello Aragonese

Středověký hrad.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

6 uživatelů


Doprava

A56 - Pozzuoli - 12 25 km
A1, A3 - Napoli 42 km
Pozzuoli Solfatara - TI 26 km
Napoli Centrale - TI 46 km
Napoli - Procida - Ischia, Casamicciola
Pozzuoli - Procida - Ischia, Casamicciola
Napoli 44 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Barano - Via Discesa Fiaiano,
středa 8:00 - 13:00
Místní trh
Forio - Via Matteo Verde,
denně 9:00 - 12:00 mimo SO NE,
ČT 17:00 - 18:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Ischia  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

13 km
Procida
Procida

Nejmenší ostrovem v Neapolském zálivu, s plochou 4,1 km2, je Procida. Leží mezi pevninským mysem Capo Miseno a ostrovem Ischia.

» Více
39 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více
43 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
51 km
Sorrento
Sorrento

Město Sorrento s 16 500 obyvateli leží v Neapolském zálivu a je oblíbenou destinací díky blízkosti Neapole, Pompejí a ostrova Capri.

» Více
77 km
Isole Ponziane
Isole Ponziane

Pontinské ostrovy, sopečné souostroví v Tyrhénském moři. Na šesti ostrovech - Ponza, Palmarola, Zannone, Gavi, Ventotene a Santo Stefano žije asi 4 000 obyvatel.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.