ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ischia

[iskija išija]
Největší ostrov v neapolském zálivu o velikosti 46 km2 vznikl sopečnou činností. Díky tomu je ostrov hornatý a najdeme zde několik termálních lázní. Hlavním zdrojem příjmu 60 000 stálých obyvatel je turismus - ročně sem přijede až 6 milionů turistů. Na několika místech vyvěrají horké prameny, sopečné bahno a typické Fumarole (parné výrony).

Ischia

Historie

Poprvé byl ostrov osídlen již v době bronzové, později Mykéňany. Od 8. stol. př. n. l. se stává řeckou kolonií a obchoduje s Etrusky. Roku 322 př. n. l. se ho zmocnili Římané. V 6. - 9. století ostrov čelil četným útokum Barbarů a Saracénů. Později přešel pod správu Neapolského království. V 15. stol. ho vlastnil, stejně jako vedlejší Procidu, rod d'Avalos. V roce 1734 Ischii získali Bourboni. Počátkem 19. století byl krátce obsazen Francouzi. Po velkém zemětřesení roku 1883 byla zcela zničena města Casamicciola Terme a Lacco Ameno.

Ischia

Ischia (18 600 ob.) je hlavním městem ostrova. Dělí se na dvě části - starší Ponte a novější Porto. Část Ponte získala název podle mostu, který vede na ostrůvek, na němž stojí hrad Castello Aragonese TIP. Stavba prvního hradu započala v roce 474 př. n. l. Ve stavbě pokračovali Římané i středověcí stavitelé. Za vlády Aragonců v 15. století byl postaven kamenný most. Hrad je dnes v soukromém vlastnictví, ale je veřejnosti přístupný jako nejnavštěvovanější památka ostrova.

Casamicciola Terme

(8 260 ob.) Město uprostřed severního pobřeží. Místní lázně jsou vyhledávány díky minerálním pramenům. Ve zdejším přístavu staví některé lodě z Pozzuoli a Neapole.

Lacco Ameno

(4 600 ob.) Město se proslavilo díky malému ostrůvku v přístavu, zvanému Fungo (houba). Díky erozi a povětrnostním vlivům opravdu získal vzhled jako houba. Název pochází z reckého Lakkos (kámen). V okolí se nacházejí termální zřídla a tzv. Fumarole. V Lacco Ameno navštivte kostel Santa Restitula z 11. století a prilehlé muzeum.

 Forio

(17 000 ob.) Město skládající se z částí Forio a Panza leží na úpatí nejvyšší hory ostrova, Monte Epomeo (788 m). Na svazích hory se pěstuje vinná réva. V okolí najdeme mnoho obranných věží. Tato oblast byla v minulosti nejvíce napadána. Ve věži přímo ve městě, zvané Torrione, je možno navštívit muzeum, dříve zde bývalo vězení.

Barano d'Ischia

(9 420 ob.) Nejvýše položenou obec na ostrově najdeme v jižní části. Mezi zdejší památky patří akvadukt z roku 1470 nebo kostel San Giovanni Battista z 15. století. Najdeme zde také saracénskou věž Testaccio. V oblasti Monte Barano strojí několik větrných mlýnů.

reklama


Hodnocení návštěvníků

75%

6 uživatelů


Doprava

A56 - Pozzuoli - 12 25 km
A1, A3 - Napoli 42 km
Pozzuoli Solfatara - FS 26 km
Napoli Centrale - FS 46 km
Napoli - Procida - Ischia, Casamicciola
Pozzuoli - Procida - Ischia, Casamicciola
Napoli 44 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Barano - Via Discesa Fiaiano,
středa 8:00 - 13:00
Místní trh
Forio - Via Matteo Verde,
denně 9:00 - 12:00 mimo SO NE,
ČT 17:00 - 18:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Ischia

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář