Isole Tremiti

Celkem pět ostrovů najdeme v Jaderském moři, 22 km severně od poloostrova Gargano a 40 km východně od pobřeží Molise. Název vznikl od slova tremolanti (otřesy) což dokazuje, že oblast byla v minulosti zasažena zemětřesením. Ostrovy připadají regionu Apulie (Puglia). Jsou součástí Národního parku Garagano díky neporušené krajině s čistým mořem, mořskými jeskyněmi a malými plážemi. Žije zde přibližně 350 obyvatel, jejichž počet v létě prudce stoupne.

Historie

Ostrovy jsou osídleny již od 4. stol. př. n. l. Později sloužili především k deportaci věznů. Římský císař Augustus zde nechal uvěznit svou neteř Julii. V 9. století n. l. vznikl na ostrově San Nicola benediktinský klášter. Roku 1237 sem byl přesídlen řád cisterciáků. Klášter byl přestavěn v pevnost, která odolala útokům tureckých pirátů. V roce 1783 se z kláštera na příkaz neapolského krále stává věznice. Po 1. světové válce byli na ostrovy deportováni lybijští zajatci.

San Nicola

1 K třetímu největšímu ostrovu připlouvají lodě z Manfredonie, Vieste, Rodi Garganica, Ortony a Vasta. Přímo nad přístavem najdeme pevnost, původně klášter. Z horní části se nabízí nádherný výhled na ostatní ostrovy. Na nejvyšším místě se nachází kostel Santa Maria a Mare v podobě z 15. století. Uvnitř si všimněte unikátního oltáře a malovaného stropu. V místnosti po pravé straně se nacházejí ostatky mnicha jménem Nicolò.

San Domino

Největší z ostrovů: 2,08 km2, také s nejrozvinutějším cestovním ruchem. Zde se nacházejí veškeré ubytovací kapacity ostrovů. Na ostrov se dostanete lodí z protějšího ostrova San Nicola, nebo potom z Peschici, Termoli a Pescary. Na okružní plavbě kolem ostrovů je možné obdivovat mořské jeskyně (lodě vyplouvají také ze San Nicoly). V malých zátokách najdme písčité či oblázkové pláže.

Isole Tremiti

Neobydlené ostrovy

Druhým nejvetším ostrovem je Capraia (také Caprara nebo Capperaia). Přestože zde najdeme torza budov je ostrov neobydlený. Mezi ostrovy Capraia a San Nicola je v moři potopená socha otce Pia. Během okružní jízdy se zde zastavuje na potápění. Mezi San Nicolou a San Dominem je hliněmý ostrůvek Cretaccio, nejměnší ze souostroví. Poslední z ostrovu, Pianosa leží 15 km severovýchodně od ostatních. Nízký ostrov bývá při bouři zcela zalitý vodou.

reklama

Turistické cíle - Isole Tremiti

1
Klášter San Nicola

Klášter s kostelem z 15. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

68%

53 uživatelů


Doprava

A14 - Termoli 56 km
Termoli - TI 29 km
Rodi Garganico - FG 41 km
Tremiti - Rodi G. - Peschici
Tremiti - Vieste - Manfredonia
Tremiti - Termoli - Vasto - Ortona
Pescara 136 km
Bari 234 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Oblázky a skály

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze
Navštivte v okolí

47 km
Rodi Garganico
Rodi Garganico

Městečko se nachází v severní části poloostrova Gargano a na území Národního parku Gargano. Žije zde přibližně 3 350 obyvatel. Je obklopeno citrusovými sady a olivovými háji.V letních měsících se Rodi Garganico promění v živé letovisko, které nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, včetně krásných pláží a historických památek.

» Více
54 km
Termoli

Jediné větší město na pobřeží v regionu Molise s populací 32 000 obyvatel. Původní rybářské město se nachází na výběžku u přístavu.

» Více
57 km
Peschici
Peschici

Městečko Peschici leží na skále nad Jaderským mořem, v Národním parku Gargano. Bývá často označováno za nejhezčí z měst na poloostrově Gargano.

» Více
64 km
Gargano
Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km.

» Více
76 km
Vieste
Vieste

Vieste se 14 000 obyvateli leží na východním pobřeží poloostrova Gargano. Dříve rybářské a zemědělské město dnes žije především z turismu.

» Více
79 km
Manfredonia

Manfredonia je velkým přístavním městem ve stejnojmenném zálivu, na jihu poloostrova Gargano. Obývá ho přibližně 57 500 obyvatel.

» Více
81 km
Vasto

Město Vasto s 40 400 obyvateli leží ve výšce 144 metrů nad Jaderským mořem, v provincii Chieti. Písčité pláže, které pravidelně získávají Modrou vlajku, se nacházejí jižně.

» Více
138 km
Pescara
Pescara

Nejlidnatější město regionu Abruzzo s 123 100 obyvateli leží na pobřeží Jaderského moře. Nachází se zde jeden z největších turistických přístavů v Jaderském moři s 1250 kotvišti.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.