Lidi di Comacchio

[komakjo]
Lidi di Comacchio, také někdy označeno jako Lidi Ferraresi, je část pobřeží Jaderského moře mezi ústími řek Pád (Po) a Reno. Na 25 km dlouhém písčitém pobřeží v minulosti vyrostlo sedm letovisek: Lido di Volano, Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa, Lido degli Scacchi, Porto Garibaldi, Lido degli Estensi a Lido di Spina.

Tuto část najdeme asi 50 km východně od Ferrary. Všechny letoviska na pobřeží spadají pod město Comacchio, které se nachází ve vnitrozemí, u laguny, v blízkosti Porto Garibaldi. Okolí je součástí Národního paru Delta del Po, zapsaného na seznamu UNESCO.

Letoviska Lidi di Comacchio

Lido di Volano 1

Na severu, u ústí řeky Volano, nedaleko hranice s regionem Veneto leží Lido di Volano. Zde je možno pozorovat přírodu okolo rozlehlých lagun. Letovisko nabízí menší vilky a je od pláže oddělěno borovým lesem.

Lido delle Nazioni 2

7 km jižně z Lido di Volano najdeme Lido delle Nazioni, jehož ulice jsou pojmenovány podle názvů zemí, měst a kontinentů. Největší z letovisek v oblasti mé přes léto okolo 7 tisíc obyvatel. Severním směrem leží jezero Lago delle Nazioni.

Lido di Pomposa 3

Lido di Pomposa vznikalo v 50. a 60. letech 20. stol., od roku 2008 dochází k revitalizaci a dostavbě letoviska. Postupně tak vzniká moderní přímořské letovisko na pobřeží. Kromě malých vilek zde najdeme i vícepatrové residence a hotely, doplněno řadou obchodů a služeb.

Lido degli Schacchi 4

[deli skaky]
Lido degli Schacchi navazuje na Lido di Pomposa z jihu. Vzniklo v 60. letech 20. století. Je určeno především pro rodinnou dovolenou. Nabízí také řadu zábavních služeb.

Porto Garibaldi 5

Nejstarším je Porto Garibaldi, založeno již v roce 1919 a pojmenovano podle Giuseppe Garibaldiho, sjednotitele Italského království. Ten místo navštívil v roce 1849. Římané zde ve starověku založili přístav Magnum Vacum, od středověku nesl jméno Porto Magnavacca. Sloužil jako přístav pro nedaleké město Comacchio i pro nejdůležitější město oblasti - Ferrara.

Lido degli Estensi 6

Lido degli Estensi nese svůj název podle středověkého rodu Este z Ferrary. Stavby jsou umístěny ve vzrostlé vegetaci pinií. Hlavní ulicí, která ožívá se setměním je Viale Giosuè Carducci. Od Porto Garibaldi jej odděluje vodní kanál. V jeho blízkosti byl nedávno vybudován turistický přístav.

Lido di Spina 7

[spina]
Poslední, nejjižněji položené Lido di Spina bylo založeno roku 1968. Název je podle starověkého etruského města Spina, které stávalo severněji, u delty Pádu. Lido di Spina má širokou pláž a mnoho plážových klubů.

 

Město Comacchio

Správním centrem letovisek Lidi di Comacchio je Comacchio s 23 000 obyvateli. Historické město na břehu laguny bylo založeno v 6. století.

Město, Památka, Emilia-Romagna

» Více

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

50%

3 uživatelé


Doprava

A13 - Ferrara Sud - P. Garibaldi 52 km
(Comacchio)
Migliarino - FER 24 km
(Comacchio)
Bologna 93 km
Rimini 107 km
Venezia 112 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek

Navštivte v okolí

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze


Uživatelské recenze Lidi di Comacchio  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

6 km
Comacchio

Správním centrem letovisek Lidi di Comacchio je Comacchio s 23 000 obyvateli. Historické město na břehu laguny bylo založeno v 6. století.

» Více
39 km
Ravenna
Ravenna

Ravenna (171 500 ob.), hlavní město stejnojmenné provincie, leží asi šest kilometrů od jaderského pobřeží. Ravenna je ale především uměleckým městem s množstvím ranně křesťanských staveb světového významu. Od roku 1996 jsou některé z nich zapsány na seznamu UNESCO.

» Více
55 km
Rosolina

Město Rosolina najdeme mezi ústími řek Adige a Po (Pád) do Jaderského moře, 70 km jižně od Benátek.

» Více
63 km
Ferrara

50 kilometrů severovýchodně od Bologni, na rameni Volano řeky Pád leží město Ferrara. Rozsáhlé historické centrum s paláci, převážně ze 14. a 15. století, je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.