Lignano Sabbiadoro

[liňáno]
Lignano Sabbiadoro (6 700 obyvatel) je hlavním přímořským letoviskem regionu Friuli-Venezia Giulia. Nachází se na Jaderském pobřeží, 70 km západně od Terstu.

Webkamera - Lignano Riviera

Historie

Žádnou dlouhou historii nečekejte, ještě poměrně nedávno zde byly pouze vodní laguny. Počátkem 20. století bylo na ostrůvku v laguně Marano založeno malé turistické středisko Lignano, dostupné pouze lodí. V roce 1935 dostalo město do názvu slovo Sabbiadoro (zlatý písek) - z propagačních důvodů. Vývoj výrazně zpomalila 2. svět. válka. Roku 1953 dochází na místě již dříve vysušených bažin ke stavbě části Pineta. Ulice ve tvaru spirály navrhl architekt Marcello D'Olivo. Nejnovější částí města je Riviera s hustým borovicovým porostem, vedoucí až k ústí řeky Tagliamento.

Terrazza Mare

Zajímavostí je molo Terrazza Mare na pláži v části Sabbiadoro. První navrhl v roce 1969 Aldo Bernardis. Dnešní podoba je z r. 1972 a nabízí kromě baru také solárium a obchody.

Zábavní parky

reklama
Dovolená v Itálii

Turistické cíle - Lignano Sabbiadoro

1
Aquasplash

Zábavní park.

2
ZOO Punta Verde

Zoologická zahrada.

3
Luna Park

Zábavní park.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

81%

12 uživatelů


Doprava

A4 - Latisana 19 km
Latisana - TI 16 km
Trieste 62 km
Venezia 92 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Viale Europa,
pondělí 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze
Navštivte v okolí

9 km
Bibione
Bibione

Jedno z nejznámějších letovisek Itálie leží u Jaderského moře, asi 100 km od Benátek (Venezia). Město se skládá ze čtyř částí - Bibione Spiaggia, Lido dei Pini , Lido del Sole a Pineda.

» Více
23 km
Caorle
Caorle

Většina měst na pobřeží mezi Benátkami a Terstem byla vybudována až ve dvacátém století. A právě Caorle je tou výjimkou, s krásným starobylým centrem.

» Více
27 km
Grado
Grado

Grado (8 700 ob.) najdeme na poloostrově a několika ostrůvcích. Z jedné strany ho obklopuje Jaderské moře, kde jsou také pláže a z druhé strany vody laguny.

» Více
28 km
Aquileia
Aquileia

Aquileia (3 500 ob.) se nachází 10 km od pobřeží Jadeského moře, přibližně 45 km západně od Terstu. Původně stotisícové město založili Římané okolo roku 180 n. l. a bylo čtvrtým největším městem v tehdejší Itálii.

» Více
29 km
Portogruaro
Portogruaro

Město Portogruaro s 25 500 obyvateli leží na řece Lemene, přibližně 25 km od jaderského pobřeží a známého letoviska Caorle.

» Více
47 km
Benátská riviéra
Benátská riviéra

Benátská riviéra, oficiálně Costa veneziana (benátské pobřeží) je severní část Jaderského pobřeží v regionu Veneto. Pobřeží o délce asi 130 km zahrnuje oblíbená letoviska od Bibione po Rosolina Mare.

» Více
58 km
Castello di Miramare
Castello di Miramare

Nejkouzelnějším místem Terstu je bezesporu zámek Miramare, ketrý najdeme v zálivu, 8 km západně od Terstu.

» Více
64 km
Trieste (Terst)
Trieste (Terst)

Přístavní město s 205 000 obyvateli, leží v blízkosti hranice se Slovinskem, v Terstském zálivu. V minulosti se zde setkávala italská, slovanská a rakouská kultura.

» Více
81 km
Venezia (Benátky)
Venezia (Benátky)

Město Benátky (italsky Venezia) najdeme na nejsevernějším pobřeží Jaderského moře, postavené mezi nekonečnými lagunami.

» Více
123 km
Padova
Padova

Město Padova (207 300 ob.) najdeme západně od Benátek, na řece Bacchiglione. Je hlavním městem stejnojmenné provincie a součást metropolitní oblasti Padova-Treviso-Benátky.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.