Manfredonia

Manfredonia je velkým přístavním městem ve stejnojmenném zálivu, na jihu poloostrova Gargano. Obývá ho přibližně 57 500 obyvatel. Jižním směrem začíná dlouhá písčitá pláž; severovýchodně jsou především malé pláže mezi členitým vápencovým pobřežím.

Historie

Nedaleko dnešního města vznikla řecká kolonie. Ve 3. století př. n. l. byla obsazena Samnity. Roku 189 př. n. l. zde založili Římané přístav Sipontum (Siponto), který byl zničen v roce 663 n. l. V 11. století patřila celá oblast Normanům. Po zemětřesení v roce 1223 bylo Siponto obyvateli opuštěno. Dnešní Manfredonii založil sicilský král Manfred. Roku 1528 město napadli francouzi a r. 1620 bylo poničeno Turky.

Památky

Hrad v Manfredonii 1 byl založen v roce 1256 rodem Hohenstaufen. V 15. století ho získal rod Anjou. Dnes zde sídlí archeologické muzeum. V kostele San Domenico 2 se nacházejí významné obrazy ze 14. století. Katedrála 3 z roku 1270 byla v minulosti několikrát poničena. Podoba je z roku 1960, kdy proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Uvnitř najdeme freskovou výzdobu. Významná katedrála Siponto 4 se nachází jižně od města, na místě původního města Siponto. Dokončena byla v roce 1117 v románském slohu. Většina vnitřního vybavení se nachází v katedrále v Manfredonii.



reklama


Hodnocení návštěvníků

32%

47 uživatelů


Doprava

A14 - Foggia 35 km
Manfredonia - FS
Manfredonia - Tremiti
Manfredonia - Vieste
Bari 122 km
Pescara 212 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze



Recenze Manfredonia

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář