Maranello

Město Maranello, s 17 500 obyvateli, najdeme asi 19 kilometrů jižně od Modeny. Známé je především jako sídlo automobilky Ferrari a závodního týmu Scuderia Ferrari. Nedaleko se nachází závodní okruh Fiorano, který Ferrari používá pro testování vozidel.

Maranello

Ferrari

Maranello je sídlem Ferrari od roku 1943, kdy musel Enzo Ferrari, během II. světové války, výrobu přesunout z nedaleké Modeny. Vybral si Maranello, kde společnost Ferrari již vlastnila pozemky. Po válce došlo k rozšíření výroby ale společnost se zaměřila na sportovní a závodní auta.

V roce 1990 bylo otevřeno muzeum Museo Ferrari 1 TIP, které se stalo cílem turistů z celého světa. Nedávno byla expozice zmodernizována a nabízí k prohlédnutí závodní i sportovní vozy, trofeje ze závodů nebo možnost řízení formule 1 na virtuálním okruhu. Součástí muzea je Caffè restaurant a prodejna s výrobky Ferrari. Větší obchod této značky najdeme na Via Enzo Ferrari 2. Další muzeum - Museo Enzo Ferrari se nachází v nedaleké Modeně.

Modena

  • Modena

    Modena

    Město, Památka
    Emilia-Romagna

reklama


Hodnocení návštěvníků

81%

4 uživatelé


Doprava

A1 - Modena Nord 22 km
Sassuolo - FS 7 km
Bologna 44 km

Počasí

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Maranello

1.
Je to opravdu moc krásné muzeum, na kralmotoru.cz/media/enzo-ferrari-museum-italske-muzeum-ktere-navrhl-cech jsem se dokonce dočetl, že Museo Enzo Ferrari dokonce navrhl český architekt Jan Kaplický, což jste bohužel zapomněli zmínit :) Určitě bych to tam dopsal, protože je to myslím pro náš národ celkem čest, že se někdo z naší malé zemičky na tomto projektu podílel.
kamso | 29.9.2019
2.
Děkujeme za komentář. Ve skutečnosti Jan Kaplický navrhl muzeum v Modeně ale ne v Maranellu. www.italie-pruvodce.cz/web/mista/modena
Italie-pruvdoce.cz | 1.10.2019
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář