Maranello

Město Maranello, s 17 500 obyvateli, najdeme asi 19 kilometrů jižně od Modeny. Známé je především jako sídlo automobilky Ferrari a závodního týmu Scuderia Ferrari. Nedaleko se nachází závodní okruh Fiorano, který Ferrari používá pro testování vozidel.

Maranello

Ferrari

Maranello je sídlem Ferrari od roku 1943, kdy musel Enzo Ferrari, během II. světové války, výrobu přesunout z nedaleké Modeny. Vybral si Maranello, kde společnost Ferrari již vlastnila pozemky. Po válce došlo k rozšíření výroby ale společnost se zaměřila na sportovní a závodní auta.

V roce 1990 bylo otevřeno muzeum Museo Ferrari 1 TIP, které se stalo cílem turistů z celého světa. Nedávno byla expozice zmodernizována a nabízí k prohlédnutí závodní i sportovní vozy, trofeje ze závodů nebo možnost řízení formule 1 na virtuálním okruhu. Součástí muzea je Caffè restaurant a prodejna s výrobky Ferrari. Větší obchod této značky najdeme na Via Enzo Ferrari 2. Další muzeum - Museo Enzo Ferrari se nachází v nedaleké Modeně.

Modena

Modena

Město Modena (185 000 ob.) se nachází v Pádské nížině, asi 40 km severozápadně od Bologni.

Město, Památka, Emilia-Romagna

» Více

reklama

Turistické cíle - Maranello

1
Museo Ferrari

Muzeum firmy Ferrari.

2
Obchod Ferrari

Prodejna zboží značky Ferrari.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

81%

4 uživatelé


Doprava

A1 - Modena Nord 22 km
Sassuolo - TI 7 km
Bologna 44 km

Počasí

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze
Navštivte v okolí

17 km
Modena
Modena

Město Modena (185 000 ob.) se nachází v Pádské nížině, asi 40 km severozápadně od Bologni.

» Více
47 km
Bologna
Bologna

Bologna je s téměr 400 000 obyvateli hlavním a nejlidnatějším městem regionu Emilia-Romagna. Přesto, že má jedno z nějvětších historických center v Itálii, bývá zahraničními turisty opomíjena.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.