Marina di Camerota

Na nejjižnějším místě Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží město Marina di Camerota (3500 ob.). Oblíbené letovisko, v minulosti několikrát oceněno Modrou vlajkou za čistotu moře a pláží, někdy nazýváno Perla Cilenta. Oficiálně je jednou z částí města Camerota (7300 ob.), další části jsou Licusati a Lentiscosa.

Nedaleko při pobřeží se nachází Grotta del Ciclope (Jeskyně Kyklopa). Nazjdeme zde také tzv. Grotte Paleontologiche - jeskyně s paleontologickými nálezy. Marina di Camerota si zachovala původní centrum města a přístav ve východní části - Porto Infreschi. Odtud je možné vyplout na prohlídku jeskyní Capo Palinuro. Na náměstí Piazza San Domenico najdeme kostel Sant'Alfonso v podobě z 19. století.

Historie

 Počátky osídlení oblasti sahají do 8.-7. století př. n. l. Název Camerota vychází z řeckého Kamarotos (=zakřivený, zřejmě podle vápencových jeskyní). Roku 1552 bylo město spustošeno po nájezdu Turků. Na počátku 19. století nechali Bourboni postavit obranné věže okolo pobřeží.

Camerota

Město Camerota se nachází asi 6 km od pobřeží. Nejvýznamnější stavbou je hrad Castello Marchesale.

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

70%

5 uživatelů


Doprava

A2 - Battipaglia 103 km
A2 - Padula 62 km
Centola - TI 16 km
Pisciotta - Palinuro - TI 19 km
Napoli 181 km
Roma 403 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza San Vincenzo - Camerota,
středa 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek a oblázky

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Marina di Camerota  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

10 km
Palinuro
Palinuro

115 km jižně od Salerna, na jihu Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží obec Palinuro (1500 ob.). Jedná se o jednu z částí města Centola.

» Více
21 km
Pisciotta
Pisciotta

Městečko s 2880 obyvateli leží v národním parku Cilento e Vallo di Diano, 100 km jižně od Salerna.

» Více
31 km
Velia
Velia

Archeologické naleziště řeckého města Elea a římského Velia se nachází v Národním parku Cilento e Vallo di Diano, nedaleko města Ascea. Naleziště je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více
69 km
Paestum
Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy.

» Více
112 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
118 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
140 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
164 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.