Mattinata

Při jižním pobřeží poloostrova Gargano najdeme město Mattinata. Staré město s 6 400 obyvateli se rozprostírá na dvou kopcích nad olivovým údolím. Ve vdálenosti asi 1,5 km od města se nachází dlouhá oblázko-štěrková pláž, kde v minulosti vyrostlo několik hotelů, rezidencí a kempů. Ale v daleko menším měřítku než jinde. Pobřeží několikrát získalo Modrou vlajku.

Pobřeží dále pokračuje, směrem na východ, bílými vápencovými útesy, malými zátokami a mořskými jeskyněmi. Zde najdeme další dvě maličká letoviska u zátok Baia delle Zagare a Pugnochiuso. Jedná se o místa pro náročnější klientelu. U Pugnochiuso stojí strážní věž z roku 1568, přestavěná na maják.

Historie

Osídlení se datuje do starověku, jak dokazují zbytky staveb z doby římského císaře Augusta. Oblast se stala terčem nájezdů saracénů. Proto bylo ve středověku vybudováno několik strážních věží. V 15. století obyvatelé obnovili opuštěné město, ale až do 50. let 20. století oficiálně patřilo pod nedaleké Monte Sant'Angelo.

Historické centrum

Historické centrum leží na kopci ve výšce 75 m. n m., zde jsou zvláštností malé obdélníkové stavby. Tato čtvrť se nazývá Junno (obdobně jako v Monte Sant'Angelo).reklama


Hodnocení návštěvníků

69%

45 uživatelů


Doprava

A14 - Foggia 49 km
Manfredonia - FS 17 km
Bari 141 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Corso Matino 68,
čtvrtek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Oblázky a štěrk
Modrá vlajka:
2003, 2008
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Mattinata

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář