Monte Sant’Angelo

Město Monte Sant'Angelo (17 000 ob.) se nachází ve výšce bezmála 800 m n. m., v jižní části poloostrova Gargano. Místo je známé především jako poutní místo. Podle legendy se v jeskyni zjevil archanděl Michael.

Historie

Písemné zmínky pocházejí až z 11. století, kdy město patří Normanům. Od 17. století spadalo pod Neapolské království a v 19. stol. pod sjednocenou Itálii. Roku 1987 svatyni navštívil papež Jan Pavel II.

Santuario di San Michele Arcangelo

TIP 2 Nejvýznamnější památkou je svatyně, kde došlo ke zjevení archanděla Michaela (okolo r. 490). Nadzemní část, kterou se vstupuje do jeskyně, byla postavena ve 13. století. Po pravé straně stojí masivní osmiboká zvonice, také ze 13. stol. Po schodech se schází do jeskyně, slouží jako kaple. Uvnitř si všimněte zbytků freskové výzdoby a biskupského stolce (12. stol.)

Památky

Na nejvyšším místě najdeme normansko-aragonský hrad 1 z 10. století. Největší přestavby sídla byly učiněny za vlády Federica II., který ho údajně opravil pro svou milenku Biancu Lancii.

Nedaleko od svatyně se nachází baptisterium (křtitelnice), postavené okolo roku 1200, uvnitř je hrob langobardského krále Rothariho (Tomba di Rotari). Hned vedle stojí kostel Santa Maria Maggiore 3 z roku 1170.

V jižní části města najdeme čtvrť Junno, ve které jsou proslulé řadové domky.

Gargano

Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km.

Ostatní, Příroda, Puglia

» Více

reklama

Turistické cíle - Monte Sant’Angelo

1
Hrad

Hrad z 10. století.

2
Santuario San Michele Arcangelo

Svatyně v jeskyni.

3
Santa Maria Maggiore, Tomba di Rotari

Kostel z 12. století a křtitelnice.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

93%

7 uživatelů


Doprava

A14 - San Severo 55 km
Manfredonia - TI 22 km
Bari 146 km
Pescara 208 km

Počasí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Monte Sant’Angelo  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

10 km
Mattinata
Mattinata

Při jižním pobřeží poloostrova Gargano najdeme město Mattinata. Staré město s 6 400 obyvateli se rozprostírá na dvou kopcích nad olivovým údolím.

» Více
11 km
Manfredonia

Manfredonia je velkým přístavním městem ve stejnojmenném zálivu, na jihu poloostrova Gargano. Obývá ho přibližně 57 500 obyvatel.

» Více
18 km
Gargano
Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km.

» Více
23 km
San Giovanni Rotondo
San Giovanni Rotondo

Město San Giovanni Rotondo najdeme na poloostrově Gargano, severovýchodně od města Foggia. Je hlavně známé jako domov svatého Pia z Pietrelciny.

» Více
31 km
Rodi Garganico
Rodi Garganico

Městečko se nachází v severní části poloostrova Gargano a na území Národního parku Gargano. Žije zde přibližně 3 350 obyvatel. Je obklopeno citrusovými sady a olivovými háji.V letních měsících se Rodi Garganico promění v živé letovisko, které nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, včetně krásných pláží a historických památek.

» Více
33 km
Peschici
Peschici

Městečko Peschici leží na skále nad Jaderským mořem, v Národním parku Gargano. Bývá často označováno za nejhezčí z měst na poloostrově Gargano.

» Více
33 km
Vieste
Vieste

Vieste se 14 000 obyvateli leží na východním pobřeží poloostrova Gargano. Dříve rybářské a zemědělské město dnes žije především z turismu.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.