Monte Sant´Angelo

Zobrazit mapu

Město Monte Sant'Angelo (17 000 ob.) se nachází ve výšce bezmála 800 m n. m., v jižní části poloostrova Gargano. Místo je známé především jako poutní místo. Podle legendy se v jeskyni zjevil archanděl Michael.

Historie

Písemné zmínky pocházejí až z 11. století, kdy město patří Normanům. Od 17. století spadalo pod Neapolské království a v 19. stol. pod sjednocenou Itálii. Roku 1987 svatyni navštívil papež Jan Pavel II.

Santuario di San Michele Arcangelo

TIP Nejvýznamnější památkou je svatyně, kde došlo ke zjevení archanděla Michaela (okolo r. 490). Nadzemní část, kterou se vstupuje do jeskyně, byla postavena ve 13. století. Po pravé straně stojí masivní osmiboká zvonice, také ze 13. stol. Po schodech se schází do jeskyně, slouží jako kaple. Uvnitř si všimněte zbytků freskové výzdoby a biskupského stolce (12. stol.)

Památky

Na nejvyšším místě najdeme normansko-aragonský hrad z 10. století. Největší přestavby sídla byly učiněny za vlády Federica II., který ho údajně opravil pro svou milenku Biancu Lancii. Nedaleko od svatyně se nachází baptisterium (křtitelnice), postavené okolo roku 1200, uvnitř je hrob langobardského krále Rothariho (Tomba di Rotari). Hned vedle stojí kostel Santa Maria Maggiore z roku 1170. V jižní části města najdeme čtvrť Junno, ve které jsou proslulé řadové domky.reklama


Hodnocení návštěvníků

93%

7 uživatelů


Doprava

A14 - San Severo 55 km
Manfredonia - FS 22 km
Bari 146 km
Pescara 208 km

Počasí

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Monte Sant´Angelo

1.
Od parkoviště pod hradem je za dobrého počasí vidět velká část pobřeží směrem k Manfredonii a k Bari. Určitě stojí za to vidět poutní kapli, jen si dejte pozor na otvírací dobu - velice důsledně ctí siestu a přečkat několik hodin v rozpálených ulicích není příjemné (restaurací či pizzerirí v okolí Santuaria není moc).
BJ | 11.6.2014
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář