Offida

Mezi kopci jižního Marche, na skalnatém ostrohu leží městečko Offida, od pobřeží vzdálené asi 20 kilometrů. Nepříliš známé město má zachovalé historické centrum s úzkými uličkami a několik malých náměstí. Vyrábí se zde vína Offida DOCG, typické pro tuto oblast.

Jako první oblast zřejmě osídlil kmen Picénů, v blízkosti byly nalezeny jejich hroby z 7. - 5. stol. př. n. l. Dnešní město založili uprchlíci z Lombardie v roce 578 n. l. Zmínka z roku 1039 dokládá název města Ophida. Později se stává součástí Papežského státu, pod správou Ascoli Piceno, až do sjednocení Itálie v 19. století.

Památky

Za nejvýznamnější je považován kostel Santa Maria della Rocca 1. Románsko-gotická stavba má architektonický význam v celém regionu. Kostel byl dokončen v roce 1330, dle návrhu mistra Albertina, na místě staršího benediktinského kostela. Uvnitř se nacházejí fresky od Giotta di Bondone (působil hlavně ve Florencii).

Hlavním náměstím je Piazza Popolo 2, kde najdeme Palazzo Comunale z přelomu 13. a 14. století. V budově bylo v letech 1820 - 1862 vybudováno divadlo Teatro Serpente Aureo s bohatou vnitřní výzdobou. Interiér divadla je možné si prohlédnout. V okolí se nachází několik více či méně významných kostelů, převážně ze 14. a 15. století.

  • Teatro Serpente Aureo
    Po - Ne   10.00 - 12.30, 15.30 - 19.30
    Prohlídka: 2 € / os  /2015/
reklama

Turistické cíle - Offida

1
Santa Maria della Rocca

Románsko-gotický kostel.

2
Piazza del Popolo

Hlavní náměstí s historickými paláci.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

100%

1 uživatel


Doprava

A14 - Grotammare 18 km
A14 - S. Benedetto T.- Ascoli P. 26 km
San Benedetto del Tronto - TI 22 km
Pescara 94 km
Ancona 109 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza XX Settembre,
čtvrtek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze


Uživatelské recenze Offida  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

16 km
Ascoli Piceno
Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel.

» Více
19 km
Grottammare
Grottammare

Město s 15 700 obyvateli najdeme u ústí řeky Tesino do Jaderského moře, uprostřed Palmové riviéry.

» Více
19 km
Palmová riviéra
Palmová riviéra

Palmová riviéra, italsky Riviera delle Palme je turistické označení jižního pobřeží regionu Marche, mezi městy Cupra Marittima a San Benedetto del Tronto.

» Více
19 km
San Benedetto del Tronto

Město San Benedetto del Tronto leží na pobřeží Jaderského moře, při ústí řeky Tronto, na jihu regionu Marche. Žije zde přibližně 50 000 obyvatel.

» Více
21 km
Cupra Marittima
Cupra Marittima

Cupra Marittima (5 400 ob.) je město ležící na tzv. Palmové řiviéře, přibližně na polovině cesty mezi Anconou a Pescarou.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.