Otranto

Otranto se nachází na východním pobřeží poloostrova Salento. Maják Faro della Falascia, ležící 5 km jižně, je nejvýchodnějším bodem italské pevniny. Do Albánie je to přes Jaderské moře, resp. Otrantský průliv, jen 75 km. Za dobrého počasí bývá v dálce vidět Balkánské pohoří.

Otranto leží na základech starověkého města Hydrus. Významným přístavem se stalo v římské době, daleko důležitějším než Brindisi. Tady začínaly všechny námořní výpravy na východ. Od 8. stol. je v rukou byzantských císařů, později připadá k provincii Taranto. Několikrát město vyplenili Turci. Připomíná se zde král Ferdinand I. Neapolský spolu s uherským králem Matyášem Korvínem. Jako zastávku Otranto používaly napoleonské lodě.

Castello Aragonese

Aragonský hrad 1 nechal postavit neapolský král Federico II. Přestavěn byl v letech 1485 - 1498 Alfonsem II. Aragonským. Pětiúhelníková pevnost se třemi věžemi měla jediný vstup, mostem přes hluboký příkop. Nad vstupem je erb Karla V.

Katedrála

V katedrále 2 z roku 1088 se nachází největší podlahová mozaika v celé Itálii. Vstoupit se dá do podzemní mramorové krypty nebo do kostnice.

reklama

Turistické cíle - Otranto

1
Hrad

Aragonský hrad z 15. století.

2
Katedrála

Katedrála z 11. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

6 uživatelů


Doprava

A14 - Bari Nord 206 km
Otranto - FSE
Brindisi 95 km
Bari 210 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via Madonna del Passo 10,
středa 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek a skály

Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze
Navštivte v okolí

43 km
Lecce
Lecce

Historické město s 95 000 obyvateli leží na poloostrově Salento, tvořící podpatek

» Více
49 km
Santa Maria di Leuca
Santa Maria di Leuca

Město administrativně patří k Castrignano del Capo. Nachází se na nejjižnějším výběžku poloostrova Salento a celé Apulie.

» Více
55 km
Gallipoli
Gallipoli

Město Gallipoli s 21 000 obyvateli se skládá z několika částí. Nové město se nachází na poloostrově vybíhajícím do Jónského moře.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.