ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy. Městečko bylo založeno v 6. stol. př. n. l., ale nálezy dokazují, že místo bylo osídleno dřive. Paestum založili Řekové jako kolonii již existujícího Sibari, pod názvem Poseidonia. Město se brzy stalo ekonomickým, politickým a kulturním centrem. Když město přešlo pod Římskou říši, změnil se název na Paestum.

Archeologický park

V období vlády řeckých osadníků byly postaveny tři chrámy, za Římské říše fórum a lázně. Při hlavním vstupu do archeologického parku (Scavi = vykopávky) nalezneme Athénin chrám z roku 500 př. n.l., uvnitř se nacházejí tři křesťanské hroby. Ve střední části parku se nachází zbytky amfiteátru a nedaleko lázně a fórum - centrum tehdejšího města. Dále zde najdeme nejzachovalejší Apolónův chrám (také někdy Neptunův) z roku přibližně 450 př. n. l. Někdy bývá označován jako Poseidónův. Třetí je Héřin chrám, byl postaven okolo roku 550 př. n. l., je to nejstarší chrám v Paestu.

Město bylo nalezeno náhodou, při stavbě silnice. Chrámy byly ukryty v husté vegetaci, proto nebyly zničeny ani nájezdy Saracénu ve středověku. Naproti naleziště se nachází muzeum, ve kterém nejdeme antické předměty. Nejznámější je obraz z hrobu potápěče (5. stol. př. n. l.)
Webové stránky naleziště: www.infopaestum.it

reklama


Hodnocení návštěvníků

71%

41 uživatelů


Doprava

A2 - Battipaglia 28 km
Paestum - FS 1 km
Napoli 113 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via M. Marino,
Capaccio,
pátek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek
Modrá vlajka:
2016, 2021
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Paestum

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář