Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy. Městečko bylo založeno v 6. stol. př. n. l., ale nálezy dokazují, že místo bylo osídleno dřive. Paestum založili Řekové jako kolonii již existujícího Sibari, pod názvem Poseidonia. Město se brzy stalo ekonomickým, politickým a kulturním centrem. Když město přešlo pod Římskou říši, změnil se název na Paestum.

Archeologický park

V období vlády řeckých osadníků byly postaveny tři chrámy, za Římské říše fórum a lázně. Při hlavním vstupu do archeologického parku (Scavi = vykopávky) nalezneme Athénin chrám 1 z roku 500 př. n.l., uvnitř se nacházejí tři křesťanské hroby. Ve střední části parku se nachází zbytky amfiteátru a nedaleko lázně a fórum - centrum tehdejšího města.

Dále zde najdeme nejzachovalejší Apolónův chrám 2 (také někdy Neptunův) z roku přibližně 450 př. n. l. Někdy bývá označován jako Poseidónův.

Třetí je Héřin chrám 3, byl postaven okolo roku 550 př. n. l., je to nejstarší chrám v Paestu.

Město bylo nalezeno náhodou, při stavbě silnice. Chrámy byly ukryty v husté vegetaci, proto nebyly zničeny ani nájezdy Saracénu ve středověku. Naproti naleziště se nachází muzeum, ve kterém nejdeme antické předměty. Nejznámější je obraz z hrobu potápěče (5. stol. př. n. l.)
Webové stránky naleziště: www.infopaestum.it

reklama

Turistické cíle - Paestum

1
Athénin chrám

Chrám z roku 500 př. n. l.

2
Apolónův chrám

Chrám z roku asi 450 př. n. l.

3
Héřin chrám

Chrám z roku 550 př. n. l.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

71%

41 uživatelů


Doprava

A2 - Battipaglia 28 km
Paestum - TI 1 km
Napoli 113 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via M. Marino,
Capaccio,
pátek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze


Uživatelské recenze Paestum  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

9 km
Agropoli
Agropoli

Agropoli je malebné město s přibližně 21 000 obyvateli, které se nachází v jižní části Salernského zálivu, na pobřeží Tyrhénského moře.

» Více
39 km
Velia
Velia

Archeologické naleziště řeckého města Elea a římského Velia se nachází v Národním parku Cilento e Vallo di Diano, nedaleko města Ascea. Naleziště je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více
43 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
51 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
52 km
Ravello
Ravello

Město s 2 500 obyvateli se nachází západně od Salerna, nedaleko Amalfi. Ravello najdeme na kopci ve výšce 365 m n. m., odkud můžete pozorovat fascinující scenérii okolních kopců končících až v moři.

» Více
61 km
Positano
Positano

Positano leží na nádherném Amalfském pobřeží (Costiera Amalfitana), jižně od Neapole. Samotné město s téměř 4 000 obyvateli leží na vápencově stěně, prudce se svažující až k moři, kde se nacházejí malé pláže.

» Více
82 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
97 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.