Palinuro

115 km jižně od Salerna, na jihu Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží obec Palinuro (1500 ob.). Jedná se o jednu z částí města Centola, vzdálené 6 km. Palinuro není jenom oblíbené turistické středisko s čistým mořem, oceněné Modrou vlajlkou. Mys Palinuro a přilehlé mořské jeskyně ročně přitáhnou tisíce návštěvníků.

Název Palinuro vznikl zřejmě podle jména kormidelníka Palinuruse trojského vládce Aenase.

Grotte di Capo Palinuro

Místní lodní společnosti pořádají výlety okolo mysu Palinuro s návštěvou jeskyní a pláží. Obvykle se vyráží z přístavu (Porto). Na pobřeží Palinura se nachází asi 35 jeskyní, ne do všech se lze dostat. Do větších jeskyní se vplová s lodí. Kromě úchvatného mysu Palinuro tak uvidíte jeskyně: Grotta Azzurra (Azurová), Grotta del Sangue (Krvavá), Grotta dei Monaci (Mnichů), Grotta d'Argento (Stříbrná), Grotta Sulfurea (Sirná), Grotta delle Ossa (Kostí). Zastávka na koupání se dělá na pláži Baia del Buondormire (Dobrého spánku), nebo na pláži s Arco Naturale (Přírodní oblouk).

Centola

[čentola]
Město s 5 000 obyvaleli leží v horách, 6 km od pobřeží. V centru se nachází paláce a hrad patřící v minulosti rodu Sanseverinů a kostel San Nicola di Mira.

reklama

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

2 uživatelé


Doprava

A2 - Battipaglia 92 km
A2 - Lagonegro Nord 67 km
Pisciotta - Palinuro - TI 8 km
Grotte di Capo Palinuro
Napoli 169 km
Roma 391 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Palinuro  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

10 km
Marina di Camerota

Na nejjižnějším místě Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží město Marina di Camerota (3500 ob.).

» Více
12 km
Pisciotta
Pisciotta

Městečko s 2880 obyvateli leží v národním parku Cilento e Vallo di Diano, 100 km jižně od Salerna.

» Více
19 km
Ascea
Ascea

Město s 5 850 obyvateli najdeme přibližně 95 km jižně od Salerna, v Národním parku Cilento e Vallo di Diano. Je složeno z několika částí.

» Více
22 km
Velia
Velia

Archeologické naleziště řeckého města Elea a římského Velia se nachází v Národním parku Cilento e Vallo di Diano, nedaleko města Ascea. Naleziště je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více
60 km
Paestum
Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy.

» Více
103 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
154 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.