ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Palmová riviéra

Palmová riviéra, italsky Riviera delle Palme je turistické označení jižního pobřeží regionu Marche, mezi městy Cupra Marittima a San Benedetto del Tronto. Někdy bývá nesprávně označeno pobřeží jižně od Ancony (Riviera del Conero), nebo oblast v regionu Abruzzo (Riviéra Abruzzo). Podle sdružení Riviera delle Palme, smí být označeno jako Palmová riviéra pouze okolí měst San Benedetto del Tronto, Grottammare a Cupra Marittima. Jako Palmová riviéra se také někdy označuje část západního pobřeží Ligurie - Riviera di Ponente.


! Pokud hledáte města v regionu Abruzzo, pokračujte na Riviéra Abruzzo !
 

Své označení oblast dostala díky výskytu tisíců palem, nejvíce však druhu Phoenix Canariensis. V minulosti bylo takto proslulé pouze město San Benedetto del Tronto, díky soukromým zahradám podél ulic. Dnes se jen v San Benedettu odhaduje až 8 000 palmových stromů. Palmové promenády najdeme v letoviscích téměr po celém pobřeží od Ancony na jih.

Místa v oblasti

→ Riviera Abruzzo →

reklama


Hodnocení návštěvníků

89%

7 uživatelů


Doprava

A14 - Grotammare
A14 - San Benedetto
Cupra Marittima - TI
Grottammare - TI
San Benedetto d. T. - TI
Pescara 78 km
Ancona 94 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Palmová riviéra  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

2 km
Grottammare
Grottammare

Město s 15 700 obyvateli najdeme u ústí řeky Tesino do Jaderského moře, uprostřed Palmové riviéry.

» Více
4 km
San Benedetto del Tronto

Město San Benedetto del Tronto leží na pobřeží Jaderského moře, při ústí řeky Tronto, na jihu regionu Marche. Žije zde přibližně 50 000 obyvatel.

» Více
7 km
Cupra Marittima
Cupra Marittima

Cupra Marittima (5 400 ob.) je město ležící na tzv. Palmové řiviéře, přibližně na polovině cesty mezi Anconou a Pescarou.

» Více
30 km
Fermo
Fermo

Na kopci Monte Sabulo, ve vzdálenosti 7 km od jaderského pobřeží najdeme město Fermo (37 800 ob.).

» Více
34 km
Ascoli Piceno
Ascoli Piceno

Město Ascoli Piceno najdeme v jižní části regionu Marche, 25 km západně od pobřeží Jaderského moře. V Ascoli Piceno, hlavním městě stejnojmenné provincie, žije 51 500 obyvatel.

» Více
44 km
Riviéra Abruzzo

Riviera Abruzzese, obvykle chybně zařazována do Palmové riviéry, je pobřežní část regionu Abruzzo u Jaderského moře, o délce přibližne 140 kilometrů.

» Více
78 km
Pescara

Nejlidnatější město regionu Abruzzo s 123 100 obyvateli leží na pobřeží Jaderského moře. Nachází se zde jeden z největších turistických přístavů v Jaderském moři s 1250 kotvišti.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.