Parghelia

[pargelia]
Letovisko Parghelia (1 250 ob.) leží v blízkosti známějšího města Tropea, na riviéře Costa degli Dei v Kalábrii. Nabízí nádherné přírodní pláže s průzračným mořem, mezi útesy a malé zátoky.

Historie

Osada byla pravděpodobně založena Féničany již ve starověku. Její existence je však doložena až za vlády Normanů (10. - 12. stol. n. l.). Parghelia v minulosti proslula jako rybářská osada, kdy místní rybáři lovili převážně tuňáky. Obec postihla dvě silná zemětřesení, první v roce 1783 a druhé roku 1905, kdy byla téměř zničena.

Památky

Jednou z hlavních památek obce je kostel Chiesa di Sant’Andrea 1. Postaven byl po zemětřesení v roce 1905. Interiér je rozdělen do tří lodí, ve středu apsidy najdeme mozaiku, zobrazující mučení svatého Ondřeje. Pod ní se nachází mramorové intarzie z počátku 18. století.

Na opačné straně obce najdeme významný kostel Santuario della Madonna di Portosalvo 2. Stavba z 18. století je jedním z nejstarších příkladů neoklasicistní architektury v Kalábrii, doplněna je čtyřbokou zvonicí s jehlanovou střechou. Uvnitř kostela se nachází nádherné mramorové práce a obrazy neapolské školy z 18. století.

reklama

Turistické cíle - Parghelia

1
Chiesa di Sant’Andrea

Kostel s mozaikovou a mramorovou výzdobou.

2
Santuario della Madonna di Portosalvo

Kostel z 18. století.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků


Zatím nikdo nehodnotil.


Doprava

A2 - S.Onofrio-Vibo V. 35 km
Parghelia - TI
Lamezia 54 km
Reggio Calabria 116 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Centrum obce,
pátek dopoledne
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek, jemný štěrk, oblázky

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Parghelia  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

3 km
Tropea
Tropea

Město Tropea s téměř 7 000 obyvateli se nachází v jižní Kalábrii, v provincii Vibo Valentia, na pobřeží Tyrhénského moře, zvaném Costa degli Dei (Pobřeží bohů).

» Více
6 km
Marina di Zambrone
Marina di Zambrone

Marina di Zambrone je letovisko na pobřeží Tyrhénského moře, zvaném Costa degli Dei, v provincii Vibo Valentia. Je součástí nedaleké obce Zambrone. Nabízí nádherné pláže s jemným pískem a průzračné moře.

» Více
13 km
Capo Vaticano
Capo Vaticano

Capo Vaticano je 124 metrů vysoký mys na pobřeží Tyrhénského moře, asi 10 km jižně z Tropea. Bývá tak ale také označováno i okolní pobřeží. Administrativně spadá pod obec Ricadi.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.