Peschici

[peskyči]
Městečko Peschici leží na skále nad Jaderským mořem, v Národním parku Gargano. Bývá často označováno za nejhezčí z měst na poloostrově Gargano. Žije zde asi 4 400 obyvatel, v letních měsících mnohonásobně více.

Historie

První zmínka pochází z 9. stol., místo bylo údajně osídleno Slovany. Do 11. století bylo pravidelně přepadáváno nájezdy Saracénů. V roce 1154 se jako majitelé připomínají Normané (jako ve většině apulijských měst). Později oblast přešla pod vládu Aragonců. Roku 1567 se přistoupilo ke stavbě deseti věží kolem pobřeží, na obranu proti Turkům. Některé věže stále stojí, jednou z nich je Torre di Monte Pucci, směrem k Rodi Garganicu. V dalších letech bylo Peschici jen chudé rybářské městečko. Situace se změnila po roce 1960 s přílivem turistů.

Město

Staré město, které leží na skále nad přístavem se skládá z úzkých uliček, průchodů, malých náměstí, schodů a hlavně z bílých domů, typických pro tento region. Z přístavu do města vede 246 schodů. Za Normanů bylo město spíše pevností, proto se do centra vstupuje kamennou bránou. Najdete zde obchůdky s místními produkty (likér Limoncello, sýr Scamorza, těstoviny Orecchiette …), suvenýry, kavárny a restaurace. Z některých uliček je překrásný výhled na přístav. Hlavním centrem starého města jsou uličky okolo náměstí Piazza del Popolo 2. Na nejvyšším místě se nachází kostel Sant'Elia Profeta 3.

Na koci výběžku, 70 metrů nad mořem se nachází hrad Castello del Recinto Baronale 1, ve kterém sídlí Museo degli Strumenti di Tortura TIP (Muzeum útrpného práva). Otevřeno pouze večer, vstupné: 3 €, snížené 2 € (2011).
 

Gargano

Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km.

Ostatní, Příroda, Puglia

» Více

reklama
Dovolená v Itálii

Turistické cíle - Peschici

1
Castello del Recinto Baronale

Středověký hrad nad mořem, muzeum.

2
Historické centrum

Centrum města.

3
Kostel Sant’Elia Profeta

Kostel v historickém centru.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

79%

97 uživatelů


Doprava

A14 - Poggio Imperiale 73 km
Peschici - FG 7 km
Peschici - Tremiti
Pescara 203 km
Bari 239 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Peschici  10 příspěvků


Navštivte v okolí

13 km
Rodi Garganico
Rodi Garganico

Městečko se nachází v severní části poloostrova Gargano a na území Národního parku Gargano. Žije zde přibližně 3 350 obyvatel. Je obklopeno citrusovými sady a olivovými háji.V letních měsících se Rodi Garganico promění v živé letovisko, které nabízí řadu aktivit pro návštěvníky, včetně krásných pláží a historických památek.

» Více
15 km
Gargano
Gargano

Poloostrov Gargano leží v severní části Apulie a vybíhá do Jaderského moře. Rozloha dosahuje 2015 km.

» Více
19 km
Vieste
Vieste

Vieste se 14 000 obyvateli leží na východním pobřeží poloostrova Gargano. Dříve rybářské a zemědělské město dnes žije především z turismu.

» Více
33 km
Mattinata
Mattinata

Při jižním pobřeží poloostrova Gargano najdeme město Mattinata. Staré město s 6 400 obyvateli se rozprostírá na dvou kopcích nad olivovým údolím.

» Více
33 km
Monte Sant’Angelo
Monte Sant’Angelo

Město Monte Sant´Angelo (17 000 ob.) se nachází ve výšce bezmála 800 m n. m., v jižní části poloostrova Gargano.

» Více
41 km
Lesina a Varano

Velkou plochu severní části poloostrova Gargano zabírají slaná jezera Lago di Lesina a Lago di Varano.

» Více
44 km
Manfredonia

Manfredonia je velkým přístavním městem ve stejnojmenném zálivu, na jihu poloostrova Gargano. Obývá ho přibližně 57 500 obyvatel.

» Více
44 km
San Giovanni Rotondo
San Giovanni Rotondo

Město San Giovanni Rotondo najdeme na poloostrově Gargano, severovýchodně od města Foggia. Je hlavně známé jako domov svatého Pia z Pietrelciny.

» Více
57 km
Isole Tremiti
Isole Tremiti

Celkem pět ostrovů najdeme v Jaderském moři, 22 km severně od poloostrova Gargano a 40 km východně od pobřeží Molise.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.