Peschici

Městečko Peschici leží na skále nad Jaderským mořem, v Národním parku Gargano. Bývá často označováno za nejhezčí z měst na poloostrově Gargano. Žije zde asi 4 400 obyvatel, v letních měsících mnohonásobně více.

Historie

První zmínka pochází z 9. stol., místo bylo údajně osídleno Slovany. Do 11. století bylo pravidelně přepadáváno nájezdy Saracénů. V roce 1154 se jako majitelé připomínají Normané (jako ve většině apulijských měst). Později oblast přešla pod vládu Aragonců. Roku 1567 se přistoupilo ke stavbě deseti věží kolem pobřeží, na obranu proti Turkům. Některé věže stále stojí, jednou z nich je Torre di Monte Pucci, směrem k Rodi Garganicu. V dalších letech bylo Peschici jen chudé rybářské městečko. Situace se změnila po roce 1960 s přílivem turistů.

Město

Staré město, které leží na skále nad přístavem se skládá z úzkých uliček, průchodů, malých náměstí, schodů a hlavně z bílých domů, typických pro tento region. Z přístavu do města vede 246 schodů. Za Normanů bylo město spíše pevností, proto se do centra vstupuje kamennou bránou. Najdete zde obchůdky s místními produkty (likér Limoncello, sýr Scamorza, těstoviny Orecchiette …), suvenýry, kavárny a restaurace. Z některých uliček je překrásný výhled na přístav. Hlavním centrem starého města jsou uličky okolo náměstí Piazza del Popolo 2. Na nejvyšším místě se nachází kostel Sant'Elia Profeta 3.

Na koci výběžku, 70 metrů nad mořem se nachází hrad Castello del Recinto Baronale 3, ve kterém sídlí Museo degli Strumenti di Tortura TIP (Muzeum útrpného práva). Otevřeno pouze večer, vstupné: 3 €, snížené 2 € (2011).reklama


Hodnocení návštěvníků

79%

97 uživatelů


Doprava

A14 - Poggio Imperiale 73 km
Peschici - FG 7 km
Peschici - Tremiti
Pescara 203 km
Bari 239 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek
Modrá vlajka:
2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2018, 2019, 2020, 2021
Navštivte v okolí

Fotogalerie

PeschiciPeschiciPeschici
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Peschici

1.
Nádherné místo pro odpočinek a relax. Milí lidé a čisté moře. Vracím se do Peschici skoro každé léto již od roku 1998. Miluju Peschici !!!
Alena
2.
Úžasné místo, krásná příroda a památky. Moře průzračné a čisté. Rádi se vracíme!! Doporučujeme každému.
linda
3.
Opravdu krásné místo. Městečko půvabné, místní velice ochotní a družní. Výlet lodí je krásným zážitkem pro milovníky podmořských jeskyní.
Monika
4.
Gargano navštěvujeme každým rokem po řadu let. Nejmalebnějším městečkem je bezpochyby Peschici, které má určité kouzlo. Dovolenou doporučujeme autem, jelikož okolní nedaleká města jsou též překrásná.
K+M
5.
Co dotat, mohu jen souhlasit.Pokud jedete na vlastní pěst v půlce prázdnin a nemáte předem objednané ubytování, může se stát že skončíte ve stanu nebo karavanu !!! Méně luxusní ubytování je vyváženo krásou okolí.
Mirka a Pavel
6.
Letos do Peschici jedeme již po třetí. Byli jsme nadšení krásou městečka, okolní přírodou a ubytování, taky super. Můžeme všem jen doporučit,stojí to zato. Už se letos nemůžeme dočkat.
Lída a Honza | 13.4.2013
7.
Liduško a Honzíku, souhlasim s Vámi.. je to moc krásné a byla jsem unešená, nadšená a moc spokojená se vším.. když na dovču, jedině do Peschici :-) vaše ségra Jaruna :-D
Jaroslava Vyskočilová | 8.9.2013
8.
Když Gargano, tak jedině Peschici a to už patnáct let. Amore Peschici.
Havlíkovi | 7.5.2014
9.
Každé městečko na Garganu má kouzlo. Milujeme Peschici a jeho krásu. Můžeme doporučit všem!!
B+K | 25.7.2015
10.
V Peschici krásná dovolená, krásné je skalní město. Hezká zákoutí. Moře krásně čisté. Perfektní byl výlet lodí na ostrov Tremiti. Jezdím sice pokaždé na jiné místo v Itálii, i když se mi někde moc líbí. Chci toho poznat co nejvíc, ale Peschici patří mezi krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.
dagmar z Ostravy | 13.10.2015
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář