Pietra Ligure

Turisticky oblíbené město Pietra Ligure (8 900 ob.) se nachází v severovýchodní části riviéry Ponente. Své jméno získalo podle hradu postaveného na skále, zvaného Castrum Petrae (Kamenný hrad).

Díky dlouhým plážím, možnostem ubytování a vybaveností se Pietra Ligure stala vyhledávaným letoviskem v regionu.

Historie

Oblast byla osídlena dávno před příchodem Římanů. Ti nemohli obec dlouhou dobu získat, protože se místní obyvatelé spojili s Kartaginci. Nakonec ji dobyli až v roce 181 př. n. l. Na přelomu 7. a 8. století nechali biskupové z Albengy vystavět dnešní hrad, na obranu před nájezdy Barbarů a Saracénů. Pod správou biskupů bylo celé město, jako součást Janovské republiky. Po pádu Napoleona přešla oblast pod kontrolu Sardinského království a následně sjednocenou Itálii.

Památky

Hrad 1 na skalní výběžku, uprostřed města, byl stavěn od 7. století, s pozdějšími přístavbami. V současné době se ve spodní části nachází restaurace (www.ristorante-al-castello.it).

Dominantou je Basilica di San Nicolò 2, přímo na náměstí. Základní kámen byl položen v roce 1750. Celkové dokončení stavby trvalo až do roku 1863. V interiéru najdeme vzácné obrazy janovských mistrů. Původně románská kaple Oratorium dei Bianchi 3 (nebo della Concezione = Nepostkvrněného početí) byla postavena v 9. - 14. století na základech starší stavby. Kaple nedávno prošla rekonstrukcí.

V centru Pietra Ligure se nachází množství historických paláců, v jednom z nich je budova radnice. V souvislosti s turistickým ruchem na Riviéře byla v 19. století vybudována palmová promenáda kolem pobřeží.

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

Ostatní, Liguria

» Více

reklama
Dovolená v Itálii

Turistické cíle - Pietra Ligure

1
Hrad

Středověký hrad ze 7. století.

2
Basilica San Nicol?

Kostel na náměstí.

3
Oratorium dei Bianchi

Středověká kaple.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

83%

3 uživatelé


Doprava

A10 - Pietra ligure 3 km
Pietra Ligure - TI
Genova 72 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza San Nicol?,
sobota 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek, štěrk

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Pietra Ligure  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

7 km
Finale Ligure

Město s 11 700 obyvateli leží na pobřeží Ligurského moře, na tzv. italské riviéře. Část města se nachází na svazích hory Caprazoppa.

» Více
8 km
Toirano

Pokud se ocitnete v Ceriale či v Pietra Ligure, doporučujeme návštěvu cca 5 kilometrů vzdáleného Toirano.

» Více
9 km
Ceriale
Ceriale

Přesně na půli cesty z Janova do Francie najdeme městečko Ceriale s téměř 6 000 obyvateli. Oblíbené letovisko na Riviera Ponente má dlouhou písčitou, místy štěrkovu pláž a palmovou promenádu.

» Více
10 km
Riviera di Ponente
Riviera di Ponente

Riviera di Ponente, často pouze Riviera se nazývá západní pobřeží v regionu Liguria. Táhne se od města Janov (Genova) směrem na západ, až k francouzským hranicím.

» Více
15 km
Albenga

U ústí řeky Centa do Ligurského moře leží město Albenga. Díky zachovalému středověkému centru a množství věží bývá nazýváno jako Stověžaté město.

» Více
45 km
Imperia
Imperia

Imperia s 43 000 obyvateli je hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží v oblasti Riviera dei Fiori - Květinová riviéra, podél silnice Via Aurelia.

» Více
67 km
Sanremo
Sanremo

Sanremo, take San Remo, čtvrté největší město v provincii Imperia má 54 000 obyvatel. Město je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem na Květinové riviéře (Riviera dei Fiori).

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.