Pietra Ligure

Turisticky oblíbené město Pietra Ligure (8 900 ob.) se nachází v severovýchodní části riviéry Ponente. Své jméno získalo podle hradu postaveného na skále, zvaného Castrum Petrae (Kamenný hrad).

Díky dlouhým plážím, možnostem ubytování a vybaveností se Pietra Ligure stala vyhledávaným letoviskem v regionu.

Historie

Oblast byla osídlena dávno před příchodem Římanů. Ti nemohli obec dlouhou dobu získat, protože se místní obyvatelé spojili s Kartaginci. Nakonec ji dobyli až v roce 181 př. n. l. Na přelomu 7. a 8. století nechali biskupové z Albengy vystavět dnešní hrad, na obranu před nájezdy Barbarů a Saracénů. Pod správou biskupů bylo celé město, jako součást Janovské republiky. Po pádu Napoleona přešla oblast pod kontrolu Sardinského království a následně sjednocenou Itálii.

Památky

Hrad 1 na skalní výběžku, uprostřed města, byl stavěn od 7. století, s pozdějšími přístavbami. V současné době se ve spodní části nachází restaurace (www.ristorante-al-castello.it).

Dominantou je Basilica di San Nicolò 2, přímo na náměstí. Základní kámen byl položen v roce 1750. Celkové dokončení stavby trvalo až do roku 1863. V interiéru najdeme vzácné obrazy janovských mistrů. Původně románská kaple Oratorium dei Bianchi 3 (nebo della Concezione = Nepostkvrněného početí) byla postavena v 9. - 14. století na základech starší stavby. Kaple nedávno prošla rekonstrukcí.

V centru Pietra Ligure se nachází množství historických paláců, v jednom z nich je budova radnice. V souvislosti s turistickým ruchem na Riviéře byla v 19. století vybudována palmová promenáda kolem pobřeží.reklama


Hodnocení návštěvníků

83%

3 uživatelé


Doprava

A10 - Pietra ligure 3 km
Pietra Ligure - FS
Genova 72 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza San Nicol?,
sobota 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek, štěrk
Modrá vlajka:
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Pietra Ligure

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář