Pisciotta

[pišota]
Městečko s 2880 obyvateli leží v národním parku Cilento e Vallo di Diano, 100 km jižně od Salerna. Za návštěvu stojí díky středověkému centru a úchvatnému výhledu na pobřeží tyrhénského moře. Skládá se z několika částí. Hlavní cetrum najdeme 3 km od pobřeží. Přímo na pobřeží leží Marina di Pisciotta, zde najdeme turistický přístav. Část Rodio, 9 km ve vnitrozemí, byla dle legendy založena jako osada rytířů z Rhodosu. Směrem k Palinuru se ještě nachází Caprioli.

Historie

Podle pověsti město založili uprchlíci z Tróje, kteří uprchli roku 650 př. n. l. (po zničení Tróje, Trojský kůň...). Na pobřeží Jónského moře založili osadu Siri. Když začali postupovat severněji, přišli do zálivu Policastro a postavili kolonii s názvem Pixous. Roku 194 př. n. l. se osada stala římským městem. Už příští rok ho ale vyplenili Saracéni. Obyvatelé utekli na sever a v horách založili nové město, Pixoctum. Název se postupně měnil na Pixocta, Pissocta a Pisciotta. Ve středověku se zde připomínají rody Caracciolo (13. st.), Sanseverino (15. st.) a Pappacoda (16. st.). V letech 1860 - 1927 patřila Pisciotta pod správu Vallo della Lucania.

Hlavní památkou městečka je kostel sv. Petra a Pavla 1 ze 17. století. Na základech hradu je vystavěno dnešní město. Městský palác 2 stojí na nejvyšším místě, dnes restaurace Tre Gufi. Odtud je nejlepší výhled na pobřeží.

reklama

Turistické cíle - Pisciotta

1
Kostel

Kostel ze 17. století.

2
Palác

Historický palác.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

50%

1 uživatel


Doprava

A2 - Battipaglia 80 km
Pisciotta - Palinuro - TI 5 km
Marina di Pisciotta - Palinuro 4 km
Napoli 159 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Via R. Pinto,
středa 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek a oblázky

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Pisciotta  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

8 km
Ascea
Ascea

Město s 5 850 obyvateli najdeme přibližně 95 km jižně od Salerna, v Národním parku Cilento e Vallo di Diano. Je složeno z několika částí.

» Více
10 km
Velia
Velia

Archeologické naleziště řeckého města Elea a římského Velia se nachází v Národním parku Cilento e Vallo di Diano, nedaleko města Ascea. Naleziště je zapsáno na seznamu UNESCO.

» Více
12 km
Palinuro
Palinuro

115 km jižně od Salerna, na jihu Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží obec Palinuro (1500 ob.). Jedná se o jednu z částí města Centola.

» Více
21 km
Marina di Camerota

Na nejjižnějším místě Národního parku Cilento e Vallo di Diano leží město Marina di Camerota (3500 ob.).

» Více
38 km
Santa Maria di Castellabate
Santa Maria di Castellabate

Santa Maria di Castellabate je součástí 3 km vzdálené obce Castellabate (celkem 8200 ob.). Leží v severní části Národního parku Cilento e Valle di Diano, 12 km jižně od Agropoli.

» Více
92 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.