Positano

Positano leží na nádherném Amalfském pobřeží (Costiera Amalfitana), jižně od Neapole. Samotné město s téměř 4 000 obyvateli leží na vápencově stěně, prudce se svažující až k moři, kde se nacházejí malé pláže. Positanem prochází hlavní silnice z Amalfi, která místy umožňuje průjezd jen jednoho auta. Většina ulic je pouze pro pěší.

Positano a osobnosti

V letech 1967 - 1970 zde žil americký zpěvák Shawn Phillips.

Mick Jagger a Keith Richards z Rolling Stones napsali v místních kavárnách skladbu Midnight Rambler (1969).

Positano se objevilo také v několika filmech (Only You, Pod toskánským sluncem, Nine).

Historie

Positano bylo osídleno Římany v 1. stol. n. l., což dokládá nález římské vily. Další zmínky pocházejí až z 10. století, v souvislosti s benediktinským klášterem. Později se jako vládci vystřídali rody Anjou a Aragonci. V této době vnikly na pobřeží strážní věže. V minulosti město obchodně spolupracovalo s blízkým Amalfi. Po 1. světové válce Positano navštěvovali umělci a spisovatelé, především z Německa a Ruska. Po druhé světové válce nastal turistický rozmach a město se stalo celoroční turistickou destinací.

Památky

V nižší části města najdeme kostel Santa Maria Assunta 1 (Nanebevzetí panny Marie) s největší majolikovou kupolí a majolikovou dlažbou, původně založen ve 13. stol. Dnešní podoba je z let 1777 - 1783, věž byla postavena v roce 1707. V Positanu je dalších sedm kostelů

Na pobřeží se nachází celkem pět strážních věží. Vznikaly od 13. století. Nejstarší byla Torre Sponda, postavená za vlády Anjou. V současnosti slouží jako hotel. Ostatní věže také nejsou přístupné, byly prodány do soukromého vlastnictví.

Museo Archeologico Romano 2 nabízí k návštěvě podzemní krypty a místnost římské vily s nástěnnými malbami.

RADY & TIPY

Parkování ve městě je poměrně problematické, ulice jsou úzké a přeplněné. Doporučujeme příjezd v ranních hodinách. Na placených parkovištích si obvykle obsluha nechává klíče od Vašeho vozu u sebe, což je v této oblasti běžné. Další možností je do města cestovat lodí z Amalfi nebo Salerna.

reklama

Turistické cíle - Positano

1
Kostel Santa Maria Assunta

Kostel s typickou výzdobou.

2
Museo Archeologico Romano

Archeologické muzeum.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

49%

48 uživatelů


Doprava

A3 - Salerno 44 km
Piano di Sorrento - EAV 14 km
Positano - Capri
Positano - Amalfi
Napoli 61 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Písek a oblázky

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Positano  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

12 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
12 km
Sorrento
Sorrento

Město Sorrento s 16 500 obyvateli leží v Neapolském zálivu a je oblíbenou destinací díky blízkosti Neapole, Pompejí a ostrova Capri.

» Více
13 km
Ravello
Ravello

Město s 2 500 obyvateli se nachází západně od Salerna, nedaleko Amalfi. Ravello najdeme na kopci ve výšce 365 m n. m., odkud můžete pozorovat fascinující scenérii okolních kopců končících až v moři.

» Více
27 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
29 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
38 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.