Praia a Mare

Nedaleko ústí řeky Noce do Tyrhénského moře, tvořící hranici Kalábrie a Basilikaty, najdeme jedno z největších kalabriských letovisek - Praia a Mare (6 800 ob.). Původně rybářská osada bývala přímořskou částí obce Aieta. Dříve nesla název Praia d'Aieta, od roku 1928 pak dnešní název.

Díky téměř šestikilometrové pláži se stalo oblíbeným turistickým centrem na Riviera dei Cedri, s mnoha hotely, residencemi a restauracemi.

Isola di Dino

4 Hornatý ostrov Dino u jižního pobřeží města má jen 50 hektarů, dosahuje však výšky téměř 100 metrů. Název pochází nejspíše ze slova Aedina (podle Venušina chámu). Roku 1962 byl prodán soukromému vlastníkovi, který zde chtěl založit turistické letovisko (nikdy nevzniklo). V roce 2014 soud zrušil smlouvu o prodeji a ostrov opět patří státu, pod správou města Praia a Mare. Najdeme zde několik mořských jeskyní, dostupných lodí. Přes ostrov vede turistická stezka.

Památky

Nejvýznamnější a nejnavštěvovanější je Santuario della Madonna della Grotta 1. Svatyně se nachází v kopci nad městem, ve výšce 90 m n. m., ve skalních dutinách. Byla založena v 7. století, základy dnešní stavby pocházejí z roku 1362. Ze stejného období je i socha Madony uvnitř (dnes pouze kopie, roku 1972 byl originál ukraden).

V jižní časti města se nachází Rocca di Praia 2, pevnost postavená ve 13. století Normany. Dnes slouží jako hotel. Strážní věže kolem pobřeží pocházejí ze 16. století, postaveny byly za vlády rodu Anjou.

Aquapark

reklama

Turistické cíle - Praia a Mare

1
Santuario della Madonna della Grotta

Svatyně založená v 7. století

2
Rocca di Praia

Pevnost z normanského období.

3
Aquapark AquaFans

Zábavní park.

4
Isola di Dino

Ostrov.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

75%

1 uživatel


Doprava

A2 - Lagonegro Nord 38 km
Praia a Mare - TI
Lamezia Terme 134 km
Napoli 216 km

Počasí

Moře a pláže

Pláž: Štěrk, písek, oblázky

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Praia a Mare  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

11 km
Scalea
Scalea

Oblíbené kalabrijské letovisko Scalea (10 330 ob.) najdeme na jižním pobřeží zálivu Policastro, na Riviera dei Cedri.

» Více
15 km
Maratea
Maratea

Maratea (5 200 ob.), jediné místo v regionu Basilicata, které prochází až k Tyrhénskému moři.

» Více
21 km
Santa Maria del Cedro
Santa Maria del Cedro

Město Santa Maria del Cedro (4 900 ob.) se proslavilo pěstováním druhu citrusů, cedrátu nazvaného Diamante. Najdeme zde historické památky, jako pozůstatky normanského hradu a akvaduktu.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.