Ravello

Město s 2 500 obyvateli se nachází západně od Salerna, nedaleko Amalfi. Ravello najdeme na kopci ve výšce 365 m n. m., odkud můžete pozorovat fascinující scenérii okolních kopců končících až v moři. Každoročně se zde koná hudební festival, v létě 2010 byl jedním z hostů John Malkovich. Místo bylo inspirací pro umělce Richarda Wagnera, Tennessee Williamse, Grahama Greena a další.

Historie

Ravello bylo založeno v 5. století jako úkryt před nájezdy barbarů. V 9. stol. se stalo výnamným městem Amalfské republiky. Město proslulo výrobou barvené vlny a jako celé pobřeží pěstováním citronů.

Památky

Na náměstí najdeme dóm 1, ve kterém se nachází kamenná kazatelna z roku 1272. Několik kroků od dómu narazíme na bránu do zahrad vily Rufolo 2, která byla postavena okolo roku 1270. Ve vile pobývalo mnoho významných osobností, např. Giovanni Boccaccio nebo skladatel Richard Wagner. Fotografii ze zahrady s kopulemi (kostela San Giovanni del Toro) a pinií, v pozadí s horami a mořem najdeme v nejednom tištěném průvodci. Vydejte se k vile Cimbrone 3 podle směrovek, kolem ní jsou nekonečné terasy s vegetací. Budete procházet kolem kláštera, kde se konají občasné umělecké výstavy.

reklama

Turistické cíle - Ravello

1
Dóm

Dóm ze 13. století.

2
Villa Rufolo

Historická vila ze 13. století.

3
Villa Cimbrone

Historická vila.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

60%

39 uživatelů


Doprava

A3 - Salerno 28 km
Vietri sul Mare - TI 25 km
Napoli 79 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Duomo,
úterý 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.

Další informace

reklama

Recenze


Uživatelské recenze Ravello  Napište recenzi jako první!


Navštivte v okolí

2 km
Amalfi
Amalfi

Město Amalfi se nachází uprostřed Amalfského pobřeží (Costiera Amalfitana), 24 km západně od Salerna. Leží v ústí hluboké rokle a úpatí hory Monte Cerreto.

» Více
13 km
Positano
Positano

Positano leží na nádherném Amalfském pobřeží (Costiera Amalfitana), jižně od Neapole. Samotné město s téměř 4 000 obyvateli leží na vápencově stěně, prudce se svažující až k moři, kde se nacházejí malé pláže.

» Více
16 km
Salerno
Salerno

Hlavní město stejnojmenné provincie v Salernském zálivu, s 140 500 obyvateli. Jedná se o nejaktivnější přístav v Tyrhénském moři, ročně se zde přepraví až sedm milionů tun zboží.

» Více
25 km
Sorrento
Sorrento

Město Sorrento s 16 500 obyvateli leží v Neapolském zálivu a je oblíbenou destinací díky blízkosti Neapole, Pompejí a ostrova Capri.

» Více
41 km
Capri
Capri

Capri je nejkrásnější, nejluxusnější ostrov první kategorie v Itálii, je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií.

» Více
45 km
Napoli (Neapol)
Napoli (Neapol)

Neapol je hlavním městem regionu Campania, přibližně s 1,2 milionem obyvatel, je třetím největším městem Itálie. Nachází se zde nejdůležitější jihoitalský přístav.

» Více
52 km
Paestum
Paestum

Paestum leží 85 km jižně od Neapole, při pobřeží Tyrhénského moře a spadá pod obec Capaccio. Nachází se zde archeologický park se třemi zachovalými chrámy.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.