ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ravello

Město s 2 500 obyvateli se nachází západně od Salerna, nedaleko Amalfi. Ravello najdeme na kopci ve výšce 365 m n. m., odkud můžete pozorovat fascinující scenérii okolních kopců končících až v moři. Každoročně se zde koná hudební festival, v létě 2010 byl jedním z hostů John Malkovich. Místo bylo inspirací pro umělce Richarda Wagnera, Tennessee Williamse, Grahama Greena a další.

Historie

Ravello bylo založeno v 5. století jako úkryt před nájezdy barbarů. V 9. stol. se stalo výnamným městem Amalfské republiky. Město proslulo výrobou barvené vlny a jako celé pobřeží pěstováním citronů.

Památky

Na náměstí najdeme dóm 1, ve kterém se nachází kamenná kazatelna z roku 1272. Několik kroků od dómu narazíme na bránu do zahrad vily Rufolo 2, která byla postavena okolo roku 1270. Ve vile pobývalo mnoho významných osobností, např. Giovanni Boccaccio nebo skladatel Richard Wagner. Fotografii ze zahrady s kopulemi (kostela San Giovanni del Toro) a pinií, v pozadí s horami a mořem najdeme v nejednom tištěném průvodci. Vydejte se k vile Cimbrone 3 podle směrovek, kolem ní jsou nekonečné terasy s vegetací. Budete procházet kolem kláštera, kde se konají občasné umělecké výstavy.

reklama


Hodnocení návštěvníků

60%

39 uživatelů


Doprava

A3 - Salerno 28 km
Vietri sul Mare - FS 25 km
Napoli 79 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Duomo,
úterý 8:00 - 13:00
Informace bez záruky.
Navštivte v okolí

Fotogalerie

RavelloRavelloRavello
Zobrazit fotogalerii »

Další informace

reklama

RecenzeRecenze Ravello

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář