Riccione

Osm kilometrů jižně od Rimini, při pobřeží Jaderského moře najdeme další oblíbenou turistickou destinaci - Riccione s téměř 35 000 obyvateli.

Historie

Oblast dnešního Riccione byla osídlena již ve 2. století př. n. l. V době starověkého Říma nesla osada název Vicus Popilius, býval zde most přes řeku Rio Melo. Roku 1260 obec získal rod Agolanti a připojil ji k nedalekému Rimini. Během 17. století vyrosto na pobřeží několik strážních věží na obranu před piráty. Koncem 19. stol. si Riccione oblíbili bohatí Bolognané a začali si zde stavět rezidence. V roce 1930 ve městě stálo na 80 hotelů. Roku 1934 byla dokončena vila italského vůdce v II. svět. válce Benita Mussoliniho (Villa Mussolini 1).

Riccione

Riccione spolu s Rimini jsou hlavní cíle letního cestovního ruchu v regionu Emilia-Romagna. Oblíbené jsou především u mladých lidí díky množství diskoték a klubů; ale také u rodin s dětmi pro možnost návštěvy zábavních parků.

Hlavním centrem města jsou ulice Viale Dante a Viale Ceccarini, kde je největší koncentrace obchodů a restaurací. Významnou událostí je tzv. Růžová noc (La Notte Rosa, www.lanotterosa.it), kdy jsou odpáleny stovky ohňostrojů nad pobřežím o délce 110 km.

Zábavní parky

reklama

Turistické cíle - Riccione

1
Villa Mussolini

Historická vila Benita Mussoliniho.

2
Oltremare, Aquafan

Zábavní parky.

3
Perle d’Acqua

Termální park.

4
Beach Village

Aquapark.

5
Indiana Golf

Minigolf.

6
Go-Kart

Motokáry.

7
Ricciolandia

Lunapark.

Praktické informace a hodnoceníHodnocení návštěvníků

72%

9 uživatelů


Doprava

A14 - Riccione 3 km
Riccione - TI
Rimini 5 km
Ancona 84 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Unit?,
pátek 8:00 - 14:00
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek

Další informace

reklama
Dovolená v Itálii

Recenze
Navštivte v okolí

10 km
Cattolica

Nedaleko Rimini, při ústí řeky Tavollo do Jaderského moře a u hranice regionů Emilia-Romagna a Marche leží město Cattolica (16 700 ob.).

» Více
12 km
Rimini
Rimini

Největší italské letovisko se 149 400 obyvateli na pobřeží Jaderského moře a jedno z nejznámějších v Evropě.

» Více
23 km
San Marino
San Marino

San Marino, také Republika San Marino, je již po staletí samostatný stát, obklopený ze všech stran Itálií. Leží přibližně 10 km západně od jaderského pobřeží v Rimini, v kopcích Apenin.

» Více
28 km
Pesaro
Pesaro

Historické město na pobřeží Jaderského moře, s 92 200 obyvateli, v minulosti proslulo výrobou nábytku. Díky dlouhým písčitým plážím se stalo centrem cestovního ruchu.

» Více
38 km
Urbino
Urbino

Město Urbino (15 500 ob.) najdeme na severu regionu Marche, přibližně 40 km od Jaderského pobřeží.

» Více
45 km
Cesena

Na staré římské cestě Via Emilia, vedoucí z Bologni do Rimini, leží město Cesena. Poměrně velké město s 97 400 obyvateli je spolu s městem Forlì hlavním městem provincie.

» Více
72 km
Ravenna
Ravenna

Ravenna (171 500 ob.), hlavní město stejnojmenné provincie, leží asi šest kilometrů od jaderského pobřeží. Ravenna je ale především uměleckým městem s množstvím ranně křesťanských staveb světového významu. Od roku 1996 jsou některé z nich zapsány na seznamu UNESCO.

» Více

Vzdálenost je vypočítaná z GPS souřadnic. Skutečná vzdálenost se může lišit.