San Felice Circeo

[san feliče čirčeo]
Téměř devítitisícové město San Felice Circeo leží v Národním parku Circeo, na stejnojmenném mysu, v Tyrhénském moři. Vrcholy parku vybíhají nad rovinu, vzniklou vysušením Pontinských bažin. Nejvyšším je Picco di Circe - 541 m n. m. Pobřeží je velmi členité s mořskými jeskyněmi. Na sever a na východ pokračují písčité pláže. Východním směrem se nachází moderní část města s hotely a apartmány.

Parco Nazionale del Circeo

Národní park Circeo, nejmenší v Itálii, byl vyhlášen v roce 1934. Nachází se zde pět biologických prostředí: mys Circeo, pobřežní duny, mokřady, les a ostrov Zanone. Název parku a oblasti - Circeo - je podle kouzelnice Kirké (it. Circe), která podle legendy v této oblasti žila.

Historie

Dle jeskynních pozůstatků, nejstarších v celé Itálii, obývali oblast neandrtálci. Sídlili zde také kmeny Latinů i Etruskové. Od roku 393 př. n. l. měli značný vliv Římané, skutečně oblast ovládli až po druhé punské válce. Ve 2. stol. př. n. l. vznikla akropole na vrcholu. Vyhnanství ve vile, jejíž zbytky najdeme na Piazza Marconi, strávil Marcus Lepidus (za císaře Oktaviána). Po pádu Římské říše bylo město zpustošeno barbary. Počátkem 12. století začali s obnovou Normani. V roce 1293 nechal papež Řehoř IX. město chránit řádem Templářů. V letech 1300 - 1492 ho spravovali páni z Gaety, od roku 1501 Aragonci. Později patřilo pod Papežský stát. V 19. století se stalo součástí sjednocené Itálie.

Město San Felice Circeo

 Na úpatí hory Monte Circeo, ve výšce 100 m n. m., se nachází historické centrum 1 se středověkým opevněním. Přibližně uprostřed najdeme kostel San Felice Martire. V zadní části moderního kostela si můžete prohlédnout expozici věnovanou Templářům.

Na vrcholu 2, vzdáleném od města cca 3 km (vede sem stezka pro pěší, dostupné i autem) se nachází zbytky římské akropole. Odsud je nádherný výhled na pobřeží, město San Felice Circeo, k Pontinským ostrovům i k Římu. Za dobrého počasí bývá viditelný také ostrov Ischia a Vesuv.

Kolem pobřeží bylo postaveno několik obranných věží. Zajímavou tecnickou památkou je maják 3 (Faro) na výběžku Capo Circeo, ve vzdálenosti 3 km od města. Osmnáctimetrová stavba byla dokončena v roce 1866.

reklama


Hodnocení návštěvníků

75%

2 uživatelé


Doprava

A1 - Frosinone 58 km
Terracina - FS 17 km
San Felice Circeo - Ponza
Roma 115 km
Napoli 146 km

Počasí

Trhy a nákupy

Místní trh
Piazza Luigi Lanzuisi,
úterý dopoledne
Informace bez záruky.

Moře a pláže

Pláž: Písek
Modrá vlajka:
2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021
Navštivte v okolí

Další informace

reklama

RecenzeRecenze San Felice Circeo

Zatím žádný komentář. Buďte první!
Komentáře přidávají návštěvníci webu - bez registrace.
Vložit komentář